Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz 7 Ağustos 2022

Öztürk Yılmaz: Bulgaristan sınırı Türkiye’de siyaset ve bürokrasinin ifllas ettiğinin net göstergesidir

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, Bulgaristan sınırında yaşanan Türk vatandaşlarına yönelik uygulamalar ve tır kuyruklarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Trakya bölgesinden gelen bir heyeti kabulü sırasında Bulgaristan sınırında yaşananların kabul edilemez olduğunu belirten Yılmaz, ‘’yıllardır aynı sorun kasaba politikacıları ve onların bürokratları gelişmeleri sadece seyrediyor.İşte Türkiye’deki siyasetin gerçek yüzü bu.Yenilik Partisi’ni niçin kurduk, işte bunun için.Ne yapmak istiyoruz? Ülkenin ve halkın sorunlarına çözüm üretmek için yola çıktık’’ dedi.

Öztürk Yılmaz,’’Türkiye’de hiç bir siyasi partinin bizim kadar yaşadığımız sorunlara net çözüm ürettiğini göremezsiniz? Sadece laf kalabalığı.Herkesin derdi bir yolunu bulup milletvekili olup kapağı TBMM’ye atmak.Afrika’da görülen bu siyasi düzeni tümüyle yıkmak zorundayız.Siyasette mutlaka nitelikli insanların yer almasını sağlamalıyız ancak Türkiye böyle yol alır’’ açıklamasında bulundu.

Yılmaz daha sonra şöyle konuştu:’’Eğer siz Avrupa’da herhangi bir ülkede yaşıyor olsanız Bulgaristan sınırında ki bu gelişmeler yaşanmış olsa anında Gümrük ve Dışişleri bakanı istifa eder.Bulgaristan sınırında yıllardır aynı sorun yaşanıyor kimse istifa etmiyor. Afrika ülkelerinden farkımız ne?

Öztürk Yılmaz özetle şunları kaydetti:

‘’Yeri gelmişken soralım.Şimdi Gümrük Bakanı yabancı dil biliyor mu? Dünya yı biliyor mu? Kamuyu biliyor mu? Nerede Dışişleri Bakanı? Bu bakanlar ne iş yapar? Türkiye’de siyaset işte bu.Yandaş olacaksınız,iyi takla atmasını bileceksiniz.Para verip milletvekili olacaksınız…vs. Görüleceği üzere Türkiye’de siyaset bu.Hiç bir donanımı olmayan dünyadan bir haber insanlar bakan, milletvekili, belediye başkanı,üst düzey burokrat oluyor.Siyaset koltuk kapma işi olmuş durumda.Hayat boyu siyaset yapıp, gençlerin önünü tıkamak,havuz medyası oluşturup halkın parasıyla kendi reklamınızı yapmak.Türkiye’de siyasetin tanımı işte bu.Türkiye ‘NİTELİKSİZ’ siyasetçi ve bürokratların olduğu bir ülke.Sizlerin Irak,Suriye’den ne farkınız var?

Kardeşim siyaset ülkeninin ve halkın sorunlarına çözüm bulmak için yapılır.Muhalefetin yıllardır kangren haline dönüşmüş Bulgaristan sınırı sorunu konusunda bir çözümü planı var mı? Yok.Al birine vur ötekine. Bu siyasi ve bürokratik yapıyı tamamen yıkmak zorundayız.Liyakatsız insanlar, oturduğu koltuğun hakkını veremeyen siyasi-bürokratların oluşturduğu enkazın altında halk eziliyor.

Soruyorum.Şu anda halkın parasıyla kendilerini cumhurbaşkanı adayı ilan eden bir dizi belediye başkanı, siyasetçi …vs Bulgaristan sınırında yaşanan kepazeliğe çözüm bulabilir mi? Hayatta. Zaten hiçbiri doğru dürüst yabancı dil bilmiyor. Dünyayı bilmiyor bunlar.Bunlar ancak devletin kasasından veya belediyelerin paralarını medya,anket şirketleri,akademisyen, sivil toplum örgütlerine akıtıp kendi reklamlarını yapar.Tam bir geri kalmış ülke profili.İşin en acı tarafı bir medya mensubu çıkıpta bu cumhurbaşkanı adaylarının donanımları nedir? sorusunu soruyormu.Sormaz,hepsi oluşturulan Afrika ülkelerinde görülen kukla sistemin bir parçaları.

Gümrük bakanlığı veya dışişleri bakanlığında kaç tane bürokrat,Bulgaristan sınırında yaşanan soruna çözüm üretip hem AB hemde Bulgaristan makamlarıyla müzakere edebilecek kapasitede?.Bulgaristan’da laboratuvar krizi varmış Türk Tır’ları 3 gündür sınırda bekliyormuş.Tam bir skandal.Bu ayrıca AB’nin utancı.

Bulgaristan sınırında çalışan görevlilerin kafalarına göre yok yemek saati yok gece oldu deyip sınırı kapatması tam anlamıyla bir skandaldır.Bu ancak Afrika’da adı duyulmamış ülkelerde görülür.Bu ayrıca AB açısıdan da yüzkarasıdır.

Burada yapılması gereken hiç vakit kaybetmeden sorunu çözüm noktasında planınızı hazırlayıp AB ve Bulgar makamlarıyla masaya oturacaksınız. Sizler bu işin bu görevlerdesiniz.

Bulgaristan sınırı hem Türkiye hem de Avrupa’nın utancı

Bulgaristan sınırında yaşanan rezaletten hem Türkiye hem Avrupa ekonomisi zarar ediyor.Ne yapacaksınız? Gümrük ve Dışişleri Bakanlığı bürokratlarını toplayıp bir plan hazırlayıp ilk önce Brüksel’e gideceksiniz. Avrupa Komisyonu’nun kapısını çalıp siz ne yapıyorsunuz? sorusunu sorup oturup müzakere edip bu işi çözeceksiniz.Ancak elinizde bir plan olacak.Bu planı kim yapacak? Kasaba politikacılarının atadığı liyakatsız bürokratlar mı? Yapamazlar.Oturdukları koltuğa liyakat temelinde atanmamışlar ki.

Avrupa Komisyonu saçma sapan projelere milyonlarca euro akıtaçağına Bulgaristan sınırında yaşayabilir bir çözüm bulmak zorunda.Bu yaşananlar sadece Türkiye’nin değil aynı anda AB’nin yüzkarasıdır.Avrupa Komisyonu’nun Ulaştırmadan sorumlu bürokralarıda işini yapmıyor.Bunları gidip AB’de yüksek sesle dile getireceksiniz.Kim yapacak bu işi?

Avrupa Komisyonu’nun Ulaştırma birimi işini yapmıyor. Bulgaristan sınırında yaşananlar ilk önce AB’ye zarar veriyor.AB’nin imajına büyük bir darbe vuruyor.Sudan Çad sınırı Türkiye Bulgaristan sınırından daha iyi çalışıyor.Tır kuyrukları Avrupa’da halkın cebine daha fazla maliyet yüklüyor.”

İlginizi çekebilir

Bir gecede 1000…

Bir gecede 1000…

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp