Ana Sayfa Ekonomi, Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 19 Mart 2022

Öztürk Yılmaz: Biz daha iyisini yaparız!

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, 1915 Çanakkale Köprüsü açılışı ve muhalefet  ile ilgili katıldığı bir canlı yayın programında değerlendirmede bulundu. Yılmaz yaptığı açıklamada, “Böyle bir yatırım ülkemize kavuşturulduğu için ben de mutluyum. Biz daha iyi yatırımları Türkiye’ye kazandırmak için çalışıyoruz. Net olarak söyleyeyim, biz Yenilik Partisi olarak daha iyisini yaparız.” İfadelerini kullandı.

1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılarak hizmete sunulması hakkında Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, katıldığı bir canlı yayın programında yaptığı değerlendirmede, “Öncelikle çok önemli bir alt yapı yatırımıdır. Bunu ülkemize kazandıranları tebrik ediyorum.” İfadelerini kullandı.

TÜRKİYE’YE YAPILAN HER TÜRLÜ YATIRIM BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

“Zaman zaman bu ihalelerle ilgili olarak çeşitli tartışmalar gündeme geliyor.” Diyen Öztürk Yılmaz, “Acaba uygun fiyata mı yaptırıldı? Doğru bir ihale yöntemi kullanıldı mı? Kamu zararı var mı, yok mu? sorularının net ve şeffaf bir şekilde cevaplandırılması gerekiyor. Türkiye’ye yapılan her türlü yatırım bizim için önemli.” dedi.

YENİLİK PARTİSİ OLARAK BİZ DAHA İYİSİNİ YAPARIZ

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ın açıklamasının devamı şöyle:

Kim yaparsa yapsın, hangi hükümet yaparsa yapsın Türkiye’de bu yatırımların yeri çok önemlidir. Böyle bir yatırım ülkemize kavuşturulduğu için ben de mutluyum. Biz daha iyi yatırımları Türkiye’ye kazandırmak için çalışıyoruz. Net olarak söyleyeyim, biz Yenilik Partisi olarak daha iyisini yaparız.

YATIRIM ÜLKEYE ZARAR VERMİYORSA ELEŞTİRİLMEZ

Eleştirilecek konular var eleştirilmeyecek konular var. Ülkeye yatırım yapılması eleştirilmeyecek konuların başında yer alır. Eleştirilecek konu ise yatırımın şeffaf bir şekilde yapılıp yapılmadığı, güvenliği, uygun sürede yapılıp yapılmadığıdır. Yatırımın kendisi ülkeye zarar vermiyorsa eleştirilmez.

MUHALEFETİN TANIMI

Kendisine yöneltilen, “Muhalefet yapmak nedir?” sorusuna Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ın cevabı şöyle:

Türkiye’de muhalefet denilince sanki bütün muhalif partiler aynıymış gibi bir algı var. Yenilik Partisi olarak biz de muhalefetiz ama Türkiye’de CHP’nin başını çektiği muhalefetin içinde değiliz. Muhalefette bir rasyonalite olur. Eleştirdiği konu haklı mı? Bunu iyi sorgulaması lazım. Bir konuyu eleştirirken sırf muhalefet olsun diye eleştiremezsiniz. Gerçekten ülkenin çıkarı olduğunu düşündüğünüz konularda haklıysanız eleştiri yapmalısınız. Yoksa bu zamanda olan muhalefet gibi sadece eleştiri yapmak için eleştiri yapmış olursunuz. Haklıyken haksız olursunuz.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp