Ana Sayfa Dünya, Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 16 Ekim 2021

Öztürk Yılmaz: Ben iddia ediyorum Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a çalışıyor

Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a çalıştığını dile getiren Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, herkesi şaşırtan açıklamalarla dikkat çekti.

“Sayın Erdoğan’ın popülaritesi düştü” diyen Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Halk desteği zayıfladı. Seçime gidiyoruz ama seçimi kazanamayacak, seçimi kazanamayacağı için de bu defa demokratik yollar dışında toplumu sindirip bir şekilde böyle kalmak istiyor.” dedi.

DEMOKRATİK ÜLKEDE İNSAN İÇİNE ÇIKAMAZ HALE GELİRDİ

16 Nisan referandum sonrasında uygulanan bu sisteme milletin illallah dediğini dile getiren Öztürk Yılmaz, “Ülkede normal bir siyasi atmosfer yok. Kılıçdaroğlu siyasi cinayet iddialarını gündeme getirince bir anlam kazanıyor. Kılıçdaroğlu demokratik bir ülkede bunu söylese, millet Allah Allah ne diyor bu? der ve mahkemeye götürüp yalancı çıkarsa rezil ederler. İnsan içine çıkamaz hale gelir.” şeklinde konuştu.

KILIÇDAROĞLU, ERDOĞAN’A ÇALIŞIYOR

Doların arttığı ve ekonominin bu kadar kötü olduğu bir dönemde Kılıçdaroğlu’nun neden böyle bir suni gündem yarattığını ifade eden Yılmaz, “Ben iddia ediyorum Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a çalışıyor. Sonuçta Erdoğan’da dışarıdan geldi. Daha başkan olmadan Washington’da görüştü.” sözlerini kullandı.

ÖZTÜRK YILMAZ’DAN İKTİDAR VE MUHALEFETE SERT ELEŞTİRİ

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz ilginç bir örnek vererek Türkiye’de bulunan mevcut iktidar ve muhalefeti sert bir dille eleştirdi. Yılmaz, “Ben köy çocuğuyum, ata bindiğinizde iki dizginleri vardır. Bizim Türkiye’de Atatürk’ten sonra sistemi dışarıdan getirilen iktidar ve muhalefetle mahvettiler. İktidarı da dışardan getiriyorlar karşısına muhalefeti de dışarıdan getiriyorlar. İktidar dediklerine uymadıkları zaman muhalefeti kışkırtıyorlar. İktidar dediklerini yaptıkları zaman muhalefeti baskı altına alıyorlar ve iktidarı alkışlıyorlar. Türkiye’de şuanda sistem budur.” dedi.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp