Ana Sayfa Öztürk Yılmaz 23 Mart 2021

Öztürk Yılmaz: Atatürkçü ve Kadın Hakları derneklerinin kapılarına biran önce kilit vurulmalı

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, Atatürkçü ve Kadın haklarını savunan derneklerin kapılarına biran önce kilit vurulması gerektiğini söyledi. Yılmaz, ilk fırsatta bir Atatürkçü Düşünce derneğine gidip kapısına kendisinin bizzat kilit vuracağını belirtti.

Türkiye’nin ilk imzacısı olduğu İstanbul Sözleşmesi’nden Cumhurbaşkanı Kararı ile çekilmesine ilişkin konuşan Yılmaz, “ne bekliyordunuz. Ortada muhalafet,sivil toplum diye bir şey yok. Halk silkinip kendine gelmezse bu eskimiş köhnemiş siyasi partiler ve siyasetçilerle gidilecek yer tam anlamıyla iflas, kaos,hüsrandır’’ dedi.

Andımız ve İstanbul Sözleşmesinin kaldırılması ile ilgili konuşan Öztürk Yılmaz, “bunun sorumlusu beceriksiz basiretsiz mezhepçi politika izleyen iktidara karşı doğru dürüst politika üretemeyen yeni CHP yönetimidir. Muhalefetin bugüne kadar en iyi yaptığı iş koltuklarını koruyup ülkeyi iktidarın ayağına sermesidir” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’nu bile destekleyenlerin olduğu bir ülkeden nasıl umut besleyelim,Kılıçdaroğlu’nun ( yönetimi) cumhuriyet tarihinin net en başarısız siyasetçisi olduğuna işaret eden Yılmaz, bunlar iktidarın koltuk değnekleridir.Birbirimizi kandırmayalım.Net sonuç ve bilanço budur” şeklinde konuştu.

Öztürk Yılmaz özetle şunları kaydetti:

“Söze gelince mangalda kül bırakmayan, Atatürkçü ve Kadın haklarını savunan dernekler iş Atatürk’ün maneviyatını ve onun kurduğu cumhuriyetin karakteri̇sti̇k özelliklerini savunmaya gelince ortadan kaybolduklarını üzülerek görüyoruz. Yaşadığımız son olaylar bunların gerçek maskelerini düşürmüştür. Bu derneklerin Türkiye’de onca cumhuriyet ve Atatürk’e saldırı olurken yeni CHP yönetiminin arkasına saklanıp ve onun mezhepçi siyasetinin şubeleri haline dönüşmekten başka fonksiyonları olmadığını kendileri net bir şekilde göstermiştir. Bence bu derneklerin kapılarına biran önce kilit vurulması gerekir.

Bu derneklerin ilk önce aynaya bakmaları lazım.Eğer çok istiyorlarsa gitsinler yeni CHP’nin yönetiminde siyaset yapsınlar. Ama Atatürkçü ve kadın hakları derneğiz diyorlarsa o zaman Atatürk’ü kadın haklarını savunacak işler yapsınlar.İktidarın koltuk değneği yeni CHP yönetiminin arkasına saklanmasınlar.

En son Andımız ve İstanbul Sözleşmesinde olduğu gibi birkez daha ortaya çıkmıstır ki, bu dernekler yeni CHP’nin maske takmış çalışma ofisleridir. Bunlar Atatürk ve kadın haklarını savunan dernekler değildir.Öyle olmasaydı bugün yeni CHP yönetimin iktidarın yaptığı tüm bu uygulamalara kayıtsız kalmalarına bunlar kayıtsız kalmazdı.”

16 Nisan referandumu ile Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin yıkıldığını daha sonra Andımızın kaldırıldığının önemle altını çizen Yılmaz, “hiç bir yerde duyuyormusunuz? Bir Atatürkçü düşünce derneği çıksın neler oluyor desin.Bir açıklama yapsın.Muhalefetin kuyruğuna takılmış dernekçilik yapıyorlar.Arkadaşlar ayağa kalkın eğer Atatürkçü düşünce derneğiyseniz çıkın bir açıklama yapın.İktidarın vurdumduymazlığını muhalefetin aymazlığını eleştirin’’ görüşünü ileri sürdü.

Türkiye genelindeki Atatürkçü derneklerinin yeni CHP’nin arka bahçesi olduğunu bunların Atatürk ve cumhuriyetle bir alakaları olmadığını ısrarla vurgulayan Yılmaz, Atatürk’ün kurduğu cumhuriyet yıkılacak (16 Nisan referandumu) kalkıp bir cümle açıklamada bulunmayacaksınız. Andınımız kaldırılacak yeni CHP yönetimi gibi gelişmeleri seyredeceksiniz. Boşaltın o koltukları.Sizlerin Atatürk ve cumhuriyetler alakanız’’  yok diye konuştu.

Kadın Hakları dernekleri yeni CHP’ni kuyruğunda hak arıyor

Öztürk Yılmaz ,İstanbul Sözleşmesinden Türkiye’nin çekilmesinin öyle kolay hazmedilecek bir konu olmadığını belirterek konuşması şöyle sürdürdü:

“İstanbul Sözleşmesinden Türkiye’nin çekilmesi sonrası kadın haklarını savunan dernekler sosyal medyada Atatürk fotoğrafları paylaşıyor.Ben buradan bu derneklere sesleniyorum. Atatürk’ün kurduğu rejim yıkıldı. Siz hangi ülkede yaşıyorsunuz? Yeni CHP’nin peşine takılarak,Türkiye’ye hilafetin getirilmesine mi çalışıyorsunuz? UYANIN. Türkiye’de kadın hakları diye bir şey kalmadı.Şimdi kadın hakları dernekleri benimle diyaloğa geçip,mahkemeye başvuracaklarını söylüyorlar.Bende,’kendilerine iktidarın çizdiği yoldan yürüyerek bir yere varamazsınız.İlk önce Yeni CHP yönetiminin kuyruğundan ayrılın.Bunların kadın hakları ile uzaktan yakından alakası yok. Siyasette kadına kota koyan, kadın haklarının ortadan kaldırılmasını seyreden yeni CHP yönetimi sizin hakkınızı savunamaz. Savunsaydı bugün bunları konuşmuyor olacaktık.İktidar meydanı boş bulmuş durumda.Son 20 yılda hiç bir şey öğrenemediniz mi? Onların tek savundukları kendi koltukları’ görüşümü ilettim.

İktidarı eleştirmekle kadın hakları geri gelmez.Yeni politikalara ihtiyaç var.İktidarı koltuğundan etmek için yeni muhalefet anlayışına ihtiyaç var. Ancak bunuda Yenilik Partisi’nden başka hiç bir parti yapamaz.”

Atatürk,cumhuriyet ve kadın haklarını savunanların adresi Yenilik Partisi’dir

Cumhuriyet tarihinde ilk defa bir siyasi partinin kadına mutlak eşitlik sağladığına ifade eden Yılmaz,”Yenilik Partisi’nde kadın yüzde 50 ile partinin tüm organlarında eşit bir şekilde temsil ediliyor.Kadın haklarını savunmak için yapılacak ilk iş kadının siyasette eşit temsilinin sağlanmasından geçer. Kadın kotası koyan bir siyasi parti kadına daha başından ayrımcılık yapıyor.Kadın haklarını savunmak istiyorsanız. Adres “Yenilik Partisi’dir boşuna diğer siyasi partilerin kuyruğuna takılıp her gün biraz daha kadın haklarının yok edildiğini artık seyretmeyin” açıklamasında bulundu.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp