Ana Sayfa Dünya, Gündem, Politika 21 Ekim 2019

ÖZTÜRK YILMAZ ANTALYA’YI KUCAKLADI! ANTALYA DA “HEPİMİZ BURADAYIZ” DEDİ

Öztürk Yılmaz merkezde kuracağı siyasi partinin oluşum çalışmaları kapsamında Antalya’da bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya, sivil toplum kuruluşlarının…

Öztürk Yılmaz merkezde kuracağı siyasi partinin oluşum çalışmaları kapsamında Antalya’da bir toplantı gerçekleştirdi.
Toplantıya, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, dernek başkanları, DYP, CHP, Anavatan partilerinde önemli görevlerde bulunmuş isimler ve iş insanları katıldı. Toplumun her kesiminden katılımın olduğu toplantıda Yılmaz, oluşumun temel ilkelerinden ve hedeflerinden bahsetti, katılımcıların sorularını yanıtladı.

Konuşmalarda vatanseverlik ortak noktasında buluşuldu.

Toplantının açılış konuşmasını “Hepimiz Buradayız” oluşumunun içerisindeki önemli isimlerden, Genelkurmay İstihbarat eski Başkanı Korgeneral İsmail Hakkı Pekin yaptı.
Türkiye’nin halihazırda içinde bulunduğu sorunlara, her alanda Türkiye’yi çıkmaza sokan yanlış politikalara değinildi. Hükümetin uyguladığı eğitim, sağlık, ekonomi, dış politika, tarım ve hayvancılık politikaları eleştirildi.
Öztürk Yılmaz partinin ismini halkın belirleyeceğini, her kesimi kucaklayacak bir isim olmasını gerektiğini belirtti.
Yılmaz, iktidar olmayı hedeflediklerini dile getirdi. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığının en değerli ortak noktamız olduğunu söyledi. Konuşmasında, bireyin bugün Türkiye’de özgür olmadığını; temel ilkelerinin bireyin özgürleştirilmesi ve zenginleştirilmesi, ayrıca devletin liyakat ve adalet temeline dayandırılarak kurumsallaştırılması olduğunu vurguladı.


Antalyalı katılımcıların sorunlarını da dinleyen Öztürk Yılmaz, turizm, eğitim, tarım, dış politika, sosyal haklar ve ekonomi konularında nasıl bir Türkiye hayal ettiğini anlattı. Toplantıya katılan isimlerin tam desteğini alan Öztürk Yılmaz, “Antalya da Hepimiz Buradayız dedi” diyerek sözlerini noktaladı.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp