Ana Sayfa Ekonomi, Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 29 Ekim 2021

Öztürk Yılmaz Anıtkabir’de açıkladı! İnsanlar başkaldırıyor!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramını coşkulu bir şekilde halk ile kutlamak isteyen Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, partililer ve vatandaşlarla birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti. İnsanların Anıtkabir’i doldurmasını değerlendiren Yılmaz, “Burada benim gördüğüm insanların gerçekleştirdiği ziyaret ile birlikte diktatörlüğe ve baskıya başkaldırmış duruyor.” dedi.

Anıtkabir’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını halkın içinde kutlamak isteyen Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, partililer ve vatandaşlarla birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti.

İNSANLAR SİSTEME BAŞKALDIRIYOR

Anıtkabir ziyareti sonrasında açıklamada bulunan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Anıtkabir’e insanlar hınca hınç doldurmuş. Elbette bunun psikolojik, sosyolojik ve daha da önemlisi siyasi okumasının yapılması lazım. Burada benim gördüğüm insanların gerçekleştirdiği ziyaret ile birlikte diktatörlüğe ve baskıya başkaldırmış duruyor. Bu başkaldırıda bir şekilde kendini ifade ediyor.” dedi

TÜM ENGELLEMELERE RAĞMEN İNSANLAR ANITKABİR’İ TIKLIM TIKLIM DOLDURDU

Öte yandan Anıtkabir’e giden yolların kapatıldığına işaret eden Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Buraya gelen bütün yollar aşağı yukarı kapatılmış. Özellikle belediye araçları çekilmiş. Sanki darbe oluyor, kutlama değil de sanki başka bir şey varmış gibi bir algı yaratılmış ama insanlar tüm engelleri aşarak Anıtkabir’i doldurdular. Şuanda Anıtkabir’de kaç milyon insan var bilmiyorum ama her yer tıklım tıklım olmuş durumda.” İfade etti.

ÖZTÜRK YILMAZ İSYAN ETTİ: NEDEN YASAK?

Anıtakbir’in içerisinde çekim yapmanın yasak olmasına isyan eden Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Anıtkabir’in içinde çekim yapmak yasak. Niçin yasak? Neden? Bunun bir gerekçesi olması gerekir. Cumhurbaşkanı geldiği zaman, başka insanlar geldiği zaman çekim serbest ama benim gibi halkın içinde olmak isteyen, hiçbir koruma almak istemeyen sadece eşi, çocukları ve partiden birkaç arkadaşıyla sıradan ziyaret etmek ve o anları sosyal medyada paylaşmak için çekim yapmak yasak. Niçin? Bu sistemin ruhu yok ve etik değer kalmamış. Bu sistemde benim gördüğüm hiçbir ahlakı ve vicdanı yok. Adaleti yok bu sistemin. Adaletsiz bir sistem bu sistem. Bu sistemde insan onuruna zerre kadar yer verilmiyor. Sadece bir dikta rejimi oluşturuldu. Bu dikta rejimin basın, sosyal medya ve yargı ayağı var, yandaşları var. Ayrıca bu sistemi poh pohlayan insanları var. Daha da önemlisi bu dikta rejimine uygun muhalefet var; onu destekleyen, öven ve ara sıra yeren ama son nihayetinde destek veren bir anlayış var. Biz bunun devam edebileceğini düşünmüyoruz.” Şeklinde konuştu.

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ın Anıtkabir’de yapmış olduğu açıklamanın devamı şöyle:

Parti olarak Atatürk’ün yapmış olduğu devrim sürecini yeniden devam ettirmek istiyoruz. Bu ülkede, bu coğrafyada, halkın iradesine karşı gelen her şeye, özellikle diktatörlüğe başkaldırarak yolumuza devam etmek istiyoruz. Biz koyun değiliz, biz davar değiliz, biz bir milletiz; millet olmanın onurunu, gururunu yaşayan insanlarız. Bu ülkede büyük bir savaşın sonunda cumhuriyet kurulmuş ve değerlerimiz oluşturulmuş. O değerlerin savunucusu milyonlar var. Gelin görün ki; kukla bir muhalefet olduğu için sokaktaki muhalefet, normal siyasi partilerin ötesine taşınmış. Biz Yenilik Partisi olarak burada bütün yükü taşımak istiyoruz. Gerçek manada Atatürkçülüğü, yurtseverliği, milli ve manevi değerleri bağlılığı ön plana koyan bir sistemi yeniden oluşturacağız. Yeniden sistemin kurulması ve tanımlanması lazım.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp