Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 4 Ekim 2023

Öztürk Yılmaz: Anayasa teklifini  görüşmeyi boykot edelim! Boykot için imza kampanyası başlatıyoruz

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, AK Parti’nin TBMM’ye getirmeye çalıştığı Anayasa teklifi hakkında gündeme bomba gibi…

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, AK Parti’nin TBMM’ye getirmeye çalıştığı Anayasa teklifi hakkında gündeme bomba gibi düşen açıklamalarda bulundu. Muhalefete seslenen Öztürk Yılmaz, “Anayasa teklifini  görüşmeyi boykot edelim!  Görüşme demek, Erdoğan’ a hizmet, millete ise ihanettir! Neden mi? Ölümcül darbeler geliyor…. Boykot için imza kampanyası başlatıyoruz.” dedi.

ÖZTÜRK YILMAZ’DAN ANAYASA TEKLİFİ AÇIKLAMASI

Türkiye’de cumhuriyet rejimine karşı adeta savaş açan AK Parti’nin TBMM’ye getirmeye çalıştığı yeni anayasa teklifi hakkında Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz önemli açıklamalar yaptı.

ERDOĞAN HEP DAHA KÖTÜSÜNÜ GETİRDİ

“Dün mecliste partilerin grup toplantıları vardı, bekledim ki genel başkanlar çıkar, Recep Tayyip Erdoğan’ın güya sivil ve demokratik dediği anayasa tuzağını daha görüşmeden, hiçbir şekilde ele almadan, kafadan reddederler ve boykot edeceklerini açıklarlar. Meclisteki görüşmelere katılmayacaklarını açıklarlar diye bekledim ama maalesef etrafından dolandılar.” Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Sayın Kılıçdaroğlu dedi ki, “Daha sen mevcut anayasaya uymuyorsun” falan dedi. Peki mevcut anayasaya diyelim ki uydu, o anayasa sonuçta onun tadil ettiği anayasa. Zaten o anayasa kötü ama Erdoğan daha kötüsünü getiriyor. Çünkü Erdoğan hep daha felaketini getirdi, kendi tek adam yönetimini güçlendirecek adımlar attı.” İfadelerini kullandı.

KAFASINDA 3 KONU VAR!

Bugün meclisin doğru dürüst bir yetkisinin olmadığını dile getiren Öztürk Yılmaz, “Strateji şöyle olmalıdır: Bir kere Recep Tayyip Erdoğan demokratik bir anayasa getirebilir mi? Asla getiremez. Onun kafasında ne var? Üç tane ana konu var. Bir dönem sınırlamasını ortadan kaldırmak ve aynen Orta Asya’daki ve Latin Amerika’daki, hatta Afrika’daki ülkeler gibi ömrü billah cumhurbaşkanlığının önünü açmak. Birincisi bu. İkincisi vatandaşlık kavramını değiştirmek ve esnetmek. Üçüncüsü, Türk milleti tanımını milletin çeşitliliğiyle dinamitlemek ve laikliği atıp siyasal İslam’a iyice hamle ve zemin kazandırmak.” Şeklinde konuştu.

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ın açıklamalarının yer aldığı video şöyle:

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp