Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz 15 Ekim 2022

Öztürk Yılmaz: Amasra faciası Türkiye’de siyasi,bürokratik,medya düzeninin değişmesi gerektiğini bir kez daha ortaya koydu

Bartın’ın Amasra ilçesindeki yaşanan maden faciasına ilişkin Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz,’’Tecrübe edinmeyen,ikazlara kulak asmayan,aynı hataları tekrar edip farklı sonuç bekleyen,başsağlığıyla durumu geçiştirdikten sonra sorumluluğu üstünden atan yönetimler asla vatandaşına güvenli çalışma ortamı sağlayamaz! İnsan hayatının değeri yok bu ülkede! Acımız büyük.’’ açıklamasında bulundu.

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, sosyal medya hesabından Sayıştayın maden işletmeleriyle ilgili kararını paylaştı. Öztürk Yılmaz,”siyasetçi,bürokrat konusuna hakim değil,medya kimden para alırsa ona çalışıyor. Böyle bir düzenden fazla bir şey beklenmemeli” dedi.

Yılmaz,liyakat,ehliyet,tecrübe ne siyasi nede bürokraside var,tam anlamıyla ‘NİTELİK’ sorunu var, onun adamı bunun adamı ile işler götürülmeye çalışılıyor,hala daha deprem bölgelerinde fay hatları üzerine inşaat yapılıyor.Siyasi sınıf tam anlamıyla gelişmelerden habersiz, liyakatsız konusuna hakim değil,bu siyasi sınıfın atadığı bürokratlarda onlar gibi konularına hakim değil” sonuç tam anlamıyla hüsran”görüşünü ortaya koydu.

Niçin Sayıştay kararınının uygulanmadığı sorusunu soran Öztürk Yılmaz,Türkiye’nin A’dan Z’ye değişime ihtiyacı olduğuna işaret ederek siyasette yeni yüz ve söylemlerin yer almasına mutlaka ihtiyaç var.Bıktık artık bu köhmeniş, çürümüş,çökmüş siyasi parti düzeninden diye konuştu.

Daha fazla bilgi için:

twitter.com/search?q=ozturk%20y%C4%B1lmaz&src=typed_query&f=live

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp