Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 10 Aralık 2021

ÖZTÜRK YILMAZ: AMAN EFENDİM, YAMAN EFENDİM, TAMAM EFENDİM DEME DIŞINDA BAŞKA BİR VASIFLARI YOK!

“Hiçbir yerden maddi bir destek almadan herhangi bir kimseye gebe kalmadan hiç kimsenin gölgesinde olmadan veya hiç kimseye en ufak bir diyet borcu olmadan tam Kuvayı Milliye ruhuyla oluşturulmuş Türkiye’nin 41 tarafında teşkilatlanan 1 parti çıkıyor.” Diyen Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, gündeme damga vuran açıklamalarda bulundu.

“Tamamen yeni yüzler, yeni insanlardan oluşan, sisteme başkaldıran, rest çeken ve bu sistemi a’dan z’ye değiştirmek amacı taşıyan bir parti seçime girme yeterliliği açısından kritik bir aşamaya gelmiş bulunuyor.” şeklinde konuşan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Eskiden kasa fırlatıldı, anayasa fırlatılırdı. Şimdi ise insanlar, maalesef intihara kalkışıyor, intihar ediyorlar. Zor bir süreç yaşanıyor. Bu zor süreçli ilgili bu arkamızdaki genel kurulda Bizans döneminde yapılan tartışmalar yapılıyor. El hareketleri, kol hareketleri onlar üzerinden siyaset götürüyor.” İfadelerini kullandı.

AKP’NİN GÜNDEM ÇARPITMASINA MUHALEFET ÇOK GÜZEL DESTEK VERİYOR

AKP’nin istediği gündemi çarpıtma şu anda gerçekleştiriliyor. Kukla muhalefette ona çok güzel destek veriyor. El kol hareketleriyle böyle gündem götürülmek isteniyor. Konuşmayı bilmeyenler, kapasitesi son derece yetersiz insanlar, milletin başına böyle musallat olurlarsa maalesef Türkiye’de bu gündem çarpıtmaları daha da çok olur.” Dedi.

EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR SÖZÜ ŞUANDA UYGULANMIYOR

Türkiye’de mevcut sistemin açıklarının konuşulmasını muhalefetin engellediğini öne süren Yılmaz, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözünün de gerçeği yansıtmadığını dile getirdi.

BUNLARIN HEPSİ SEÇMEN TAŞIYICI NAKLİYECİ ANLAYIŞI TEMSİL EDİYOR

Milletvekillerinin, Genel Kurul’da sadece konuşabildiğini, yasaları değiştirme güçleri olmadığını anlatan Yılmaz, iktidarın millete hesap vermediğini savundu. İktidarı ve ana muhalefeti “taşımacı, nakliyeci” şeklinde nitelendiren Yılmaz, “Bunların hepsi seçmen taşımacılığı, nakliyeciliği yapıyor. Bakınız AKP Ardahan’da miting yapıyor, Artvin’den seçmen taşıyor, Kars’tan adam taşıyor, Erzurum’dan taşıyor, Gümüşhane’den adam getiriyor. Diğer tarafta kukla CHP’ye bakıyorsun, o da Mersin’de miting yapıyor.  Adana’dan adam taşıyorlar. Ondan sonra Gaziantep ten, Kilis ten, hatta Ankara’dan ve Türkiye’nin 41 tarafından adam taşıyor. Bunlar nakliyeci, taşımacıdır. Sırf millet bunları güçlü görsün diye her yerden seçmen taşıyorlar.” İfadelerini kullandı.

BAKANLARI DA KUKLA DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI DA KUKLA

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ın açıklamalarının devamı şöyle:

Hükümet olarak ekonomiyi batırdınız. 23 milyar ABD’nin borcunu ödedik diye hava attınız. Türkiye’yi borç batağına sürüklediniz. Dolar 14 TL’yi geçmiş, hala masal anlatıyorsunuz. Dede Korkut’tan masallar anlatıyorsunuz. Diğer tarafta bakıyorsunuz karşısındaki kukla muhalefetten hükümete destek olmak için gündemi çarpıtıyor. Hal böyle olunca da bu seçmen taşımacı, nakliyeci anlayış Türkiye’de seçmenin gözünü boyama, seçmenin kandırma, bunlara karşı bunları yıkmak lazım. Bunları Türkiye’de yıkmadan demokrasiyi kuramazsınız. Bunlara son vermeden bu kurgu kukla sistemi yıkmadan Türkiye’de asla insanı özgürleştiremezsiniz. Bunların TRT’si de kukla, Diyanet İşleri Başkanlığı da kukla, bakanları da kukla. Meclisteki insanları iradesiz, kukla. Bunların adamları önlerinde ceket ilikler, “aman efendim, yaman efendim, tamam efendim” deme dışında hiçbir vasfı olmayan kukla adamlardır. Bunları yıkmadan Türkiye’yi hiçbir şeyi değiştiremezsiniz. O nedenle Yenilik Partisi olarak biz millet iradesine dayanan, halk iradesine dayanan, halktan başka hiç kimseyi referans almayan, halkın gerçek manada gündemini siyasete konu edinen ve çözme iradesi gösteren bir partiyiz.

İlginizi çekebilir

TUZ KOKARSA SONUÇ BUDUR…

TUZ KOKARSA SONUÇ BUDUR…

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp