Ana Sayfa Gündem, Türkiye Siyaseti 12 Ağustos 2021

Öztürk Yılmaz: AKP Bize Geri zekalı Muamelesi Yapıyor

Ardahan’da il başkanlığı açılışında önemli açıklamalar yapan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Ben ODTÜ mezunuyum. ODTÜ’yü derece ile bitirmiş IQ yüksek bir insanım ama bu AKP bize yani halka geri zekalı muamelesi yapıyor. Ya bunu yapanlar geri zekalı ya bunu anlamıyor, ya da bizimle dalga geçiyorlar.” dedi.

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz gündeme bomba gibi düşen açıklamalar yaptı. İktidarı sert bir dille eleştiren Yılmaz, Yenilik Partisi ile mevcut düzeni değiştirecekleri ve siyasete yenilik getireceklerini duyurdu.

BU AKP BİZE GERİ ZEKALI MUAMELESİ YAPIYOR

“Ben ODTÜ mezunuyum. ODTÜ’yü derece ile bitirmiş IQ yüksek bir insanım ama bu AKP bize yani halka geri zekalı muamelesi yapıyor.” diyen Genel Başkan Yılmaz, “Ya bunu yapanlar geri zekalı ya bunu anlamıyor ya da bizimle dalga geçiyorlar. Ardahan’da kuraklık var değil mi? Samanın kilosu 1.2 olmuş ve kışın daha da artacak. Avrupa Birliği bir tane adam gelip de şurada bir şey üretsin diye bütün her şeyini veriyor çünkü tarımda çalışmak zordur. Herkes kravatını takıp ütülü pantolonuyla, parfüm sıkıp dışarı çıkmak istiyor.” Dedi.

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ın açıklamalarının devamı şöyle:

“ Avrupa Birliği çiftçiye her şeyi verirken biz de çiftçi cezalandırılıyor. Nasıl cezalandırılıyor? Borçlarıyla, faizleriyle, hacizle ve her türlü şekilde çiftçi cezalandırılıyor. Çiftçiyi sevmiyor bu hükümet. Ve bu kadar da çiftçi var hiçbiriniz de çıkıp demiyor ki yalancısınız siz yalancısınız. AKP geldi tarım şöyle olacak böyle olacak dedi. Bu sene tarım ve hayvancılığa ne kadar ayrılmış biliyor musunuz? 25 Milyar TL ayırmış. Devlet diyor ki ben bu sene 25 Milyar TL para vereceğim. Tarım Bakanlığına ne kadar ekili dikili alan olduğunu sorduğumda 24 milyon hektar olduğunu açıkladılar. Aslında 44 milyon da planlama yok, düzen yok. Türkiye’yi batırdı bu adamların düzensizlikleri. Kafası Taliban olan adamdan ne beklersin Türkiye’de? 24 milyon hektar alana 3 milyar litre mazot gerekiyormuş. Her tarafa mazotu parasız verse. Türkiye’de bütün tarım alanlarının mazotunu devlet o teşvik dediği parayı vermese de bütün insanlara verse yine 24 milyar TL yapmıyor. Gübre ve tohumu ekleyince de 30 milyar TL yapıyor.

YENİLİK PARTİSİ DEV ÇİFTÇİ PROJESİ

Bakın Yenilik Partisi’nin dev çiftçi projesi var. Dev çiftçi projesi nedir? Devlet var şuanda vali var, hiçbir işe yaramıyor. Ekim yapılmış mı yapılmamış umrunda değil. Şuanda Ardahan valisi için söylemiyorum bunu. Böyle bir şey olamaz. Böyle bir devlet olmaz. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir hoyratlık olamaz. Sen Valiyi atıyorsan devlet bürokrasisinde diyeceksin ki, kardeşim Ardahan’da ne kadar hektar arazi var? Sen arazi sahipleri ile devletin ortak iş birliğine dayanan, ortak üretime dayanan bütün girdilerin parasını vereceksin. Ben şayet Türkiye’de seçileyim 1 LT dışardan mazot almam çünkü hidrojen ve rüzgar enerjisine geçeceğim. Bir kismeye bir kuruş vermezsin. Ne yapıyor Erdoğan? 50 milyar doları alıyor yabancılara veriyor. Kardeşim bu milletin elinde bir şey kalmıyor ki?

Ben bu memlekette yeniliği yapamazsam ölürüm. O gün ölmem yaşamamdan daha iyidir benim için. Eğer ben bunu yapamıyorsam ölmem daha iyidir, ben bunu yapacağım.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp