Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 10 Ekim 2023

Öztürk Yılmaz: 15 Temmuz Darbe Girişimi raporunu TBMM’ye getirin!

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz sosyal medya hesapları üzerinden yayınladığı videolu açıklamasında, “15 Temmuz’la yüzleşmekten kaçanlar……

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz sosyal medya hesapları üzerinden yayınladığı videolu açıklamasında, “15 Temmuz’la yüzleşmekten kaçanlar… Sayın Erdoğan, Sayın Devlet Bahçeli 15 Temmuz Darbe Girişimi raporunu TBMM’ye getirin! Ne oldu? Kimin sorumluluğu vardı bilelim.” dedi.

ÖZTÜRK YILMAZ’DAN 15 TEMMUZ İLE İLGİLİ DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA

Türkiye’nin gündeminde yer alan konular hakkında dikkat çeken açıklamalar yapmaya devam eden Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, 15 Temmuz ile ilgili olarak önemli bir açıklamada bulundu.

ERDOĞAN NEDEN HEYETE BİLGİ VERMEDİ?

15 Temmuz’un gündeme geldiğinde aklına gelen soruyu açıklayan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Niye 15 Temmuz ile hazırlanan Darbe Komisyonu Raporu TBMM Genel Kurulunda görüşülmedi? Biliyorsunuz o rapor buharlaştı ve uçtu. Rapor hazırlanırken bundan en fazla mağdur olduğunu söyleyen ve Türkiye’de rejimi değiştirip tek adam diktatörlüğünü oluşturan Erdoğan, niye gelip de millet iradesinin olduğu mecliste komisyonda bu heyete bilgi vermedi?” dedi.

MECLİS DARBE GİRİŞİMİNİ TÜM BOYUTLARIYLA SORGULAMASI GEREKİR

Öte yandan Öztürk Yılmaz açıklamasının devamında, “Niye MİT Müsteşarı Hakan Fidan gelip bilgi vermedi? Niye Genelkurmay Başkanı olan o dönemde Hulusi Akar gelip bizzatihi bilgi vermedi? Soruları cevaplamadı. Bu genel kurulda niye tartışılmadı? Sonra da kayboldu rapor. Ciddiyetsizlik değil mi bu? Şu anda da benim aklımdaki tek soru şudur: Bu rapor ne zaman genel kurula gelecek? Ne zaman Erdoğan çağrılacak hesaba çekilecek, ne zaman MİT müsteşar ve Genelkurmay Başkanı hesaba çekilecek? Benim aklımda tek olan bunlar. Eğer bu Meclis gerçekten Meclis olduğunu söylüyorsa, millet idaresine saygısı varsa demokrasiyi yok eden bu darbe girişiminin bütün boyutlarını tartışması gerekir.” ifadelerini kullandı.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp