Ana Sayfa Yazarlar 7.02.2020 110 Görüntüleme
ORTAK AKILLA ÇALIŞMAK

ORTAK AKILLA ÇALIŞMAK

Toplumsal olaylar sonrasında olayların sonuçlarını denetlemek ve gidermek için toplum kesimlerinin uzlaşması ile oluşacak ortak tutumlara ihtiyaç vardır. Ülkemizi dış dünyanın tehlikelerine, hayatın bilinmezliğine karşı güçlendirici, kayıplara karşı tahammülünü artırıcı etkilerin oluşması için toplumsal kesimler arasında iletişim ve dayanışmanın artması kaçınılmazdır.

Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yüksek Lisans öğrencisi iken aldığım derslerden biri de, ‘Araştırma Teknikleri’ dir. Öğretim üyesi Doç. Dr. Niyazi KARASAR’DIR. Hocam, derste konuları hayatın gerçekleriyle sentezleyerek biz öğrencilere sunar ve üretmeye teşvik ederdi. Uzun belleğimde tuttuğum araştırmanın tanımı: Bilginin bulunması.düzenlenmesi, gerçeğe uygun olup olmadığının denetlenmesi için yapılan çalışmaların tümüne araştırma denir.

Eski Genel Kurmay Başkanı İlker BAŞBUĞUN, haksız olarak iki yıldan fazla bir süreçte travmalar yaşadığını ve kumpas mağduru olduğunun hukuki olarakta kanıtlandığını biliyoruz. BAŞBUĞ’UN : ” … Araştırılsın ..! ” Söyleminden sonra, Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’IN, milletvekillerine, BAŞBUĞ hakkında dava açın diye talimat vermesi beni derinden üzmüştür. Sanıyorum ki benimle birlikte milyonları da üzmüştür. Ülkemizin içerde ve dışarda pek çok sorunları varken böyle bir münakaşanın içine girmek birlik ve beraberliğimize büyük zararlar verir. Hem hakikatlerden korkarak, üzerini kapatarak problemler çözülemez. Problem ‘ zararlı unsurlar’ ise üstesinden birlik ve beraberlik ile gelinir. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK : ” Hakikati konuşmaktan korkmayınız ” demiştir. BAŞBUĞ’DA hakikati konuşmuştur. Zeki ve Çalışkan TÜRK MİLLETİ her daim mağdurun yanında olmuş, hukuksuzluğu reddetmiştir. Bu unutulmamalıdır.

Geldiğimiz noktada var olan siyasi partiler, ülkemizin sorunlarını çözememektedir. Bu durum yeni bir siyasi oluşumu kaçınılmaz hale getirmiştir. İşte bu siyasi oluşum Eski Büyükelçi Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk YILMAZ’IN, Liderlik yaptığı ” Hepimiz Buradayız” oluşumudur. Zararlı unsurları ülkemizin belleğinden silmeye kararlıyız. Çünkü inanıyoruz, çok çalışıyoruz, ülkemizi aydınlık yarınlara kavuşturacağız.

Bu duygu ve düşünceler ile sağlık, bolluk, kendinizle, ailenizle, ülkemizle ve dünya ile barışık kalınız. Efendiler.

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:


Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp