Ana Sayfa Yazarlar 16.05.2020 215 Görüntüleme
Neden Yandaş Kanallar?

Neden Yandaş Kanallar?

Türkiye Siyaseti’ndeki en büyük sorunlardan birisi farklı görüşteki bir medya organına çıktığın zaman insanların, hemen o kişiyi yandaşlıkla suçlayıp karşı tarafa hizmet ettiğini itham etmesidir.

Örneğin bir siyasetçi karşıt görüşlü bir kanala çıktığı zaman hemen insanlar hemen başlıyor; “Yahu Senin Orada Ne İşin Var. Niye Çıkıyorsun Oraya. Başka Kanal mı Kalmadı” demeye. Bazen aşırı derecede çirkinleşen çirkin sözler sarfedenler bile oluyor.

En basit örneklerden bir tanesi, Türkiye Siyaseti‘nin yeni oluşumu Hepimiz Buradayız Oluşumunun Lideri Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz‘ın, CNN, Beyaz TV ve Yeni Akit TV’ye çıktığı zaman gelen tepkiler. Hakaretler adeta havada uçuşuyor.  Şimdi hakaret edenlerin kim oldukları belli. Ortalama %95’i Ychp lideri Kılıçdaroğlu’nun mutlu azınlıklardan oluşan fanatikler.  Şimdi bu fanatik kardeşlerime şunu sormak isterim. Kendi görüşünde olan kişilerin izledikleri kanallar belli. Sürekli bu kanala çıkıpta orda konuştuğun zaman seni izleyen dinleyen kitle belli. Yandaş diye tabir edilen kanalları izleyen kitlede belli ve kesinlikle senin izlediğin kanalları asla izlemeyen bu kitleye kendini anlatmak için, yandaş kanalları izleyen kitleye gerçekleri nasıl göstermeyi düşüyororlar acaba? Çünkü bu adamlar senin sürekli çıktığın kanalları asla izlemiyor bu adamlara nasıl kendini anlatıpta bu adamları bilinçlendiripte oylarını alacaklar acaba? 

Böyle bir durumda kendi görüşlerini karşıt kişilere ulaştırabilmek, karşıt görüşlere gerçekleri gösterebilmek için yandaş diye tabir ettiğin o kanala çıkmak zorundasın. Çünkü adamlar senin o izlediğin Halk Tv benzeri kanalları izlemiyorlar. Aksi takdirde halk arasındaki tabir ile kendin çalıp kendin oynamış olursun.

Diğer bir konu Öztürk Yılmaz hangi kanala çıkarsa çıksın çıktığı zaman hem iktidarı hemde muhalefeti eleştiriyor.  Adam yandaş kanala çıktığında sadedce muhalefeti eleştirse iktidarı hiç ağzına almasa tamam yandaşlık için o kanala çıktı diyecem. Ama böyle bir durum yok. Hangi kanala çıkarsa çıksın hem iktidarın hemde muhalefetin hatalarını çok sert bir dille eleştiriyor. Böyle bir durumda bir insan nasıl yandaş olabiliyor?

İşte kapasite meselesi. Az olsun bizim olsun düşüncesindeki kişilerin bu kadar derin düşünüpte analiz etmesini beklemiyorum zaten. Şayet bu kadar derin bir şekilde düşünecek yapıya sahip olsalar ükle bu gün bu durumda olmazdı… Çünkü gerek o mutlu azınlıkların gerekse peşlerinden tıpış tıpış gittikleri Bay Kemal ve saz arkadaşlarının hiç bir zaman iktidar olma gibi bir düşünceleri olmadı… Aslaaa Olmazda…

Artık uyanın ve gerçekleri görün….

 

 

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:


İlginizi çekebilir

BİRLİK BERABERLİK…!!!!!

BİRLİK BERABERLİK…!!!!!

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp