Ana Sayfa Gündem, Uncategorized 12 Mart 2020

Milli Eğitim Bakanı’dan flaş koronavirüsü açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın ücretsiz olarak sunduğu ücretsiz öğrenme sistemiyle dünyada ilk kez ulusal ölçekte özel olarak hazırlanan televizyon, internet ders programlarıyla model ülke olmaya hazırdır” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ülkemizde  görülen koronavirüsüne karşı alınan tedbirlerin detaylarını ve uzaktan eğitimin nasıl uygulanacağına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Selçuk’un açıklamalarından satır başları şöyle:

*Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin sağlığı için ülke genelindeki okullarımızın 16 Mart’tan 2 hafta süreyle 30 Mart’a kadar tatil edilmesi kararlaştırılmıştır.

*Öğrencilerimizden bir haftayı dinlenerek geçirmelerini tavsiye ediyoruz.

*23 Mart’tan sonra uzaktan eğitim başlayacak. 23 Mart’tan itibaren ders ortamını eve taşıyacağız. Tüm alt yapı hazırlıklarımız tamamlandı.

*Eğitim Bilişim ağı kullanımında bütün operatörlerden ücretsiz 3 GB internet erişimi sağlanacaktır” diye belirtti.

*Uzaktan eğitim içeriklerimiz hazırlanmış ve uzun süredir devam eden çalışmalarımız son haline getirilmiştir. Öğrenciler isterlerse televizyonlardan isterlerse internetten uzaktan eğitime ulaşabilir.

*Milli Eğitim Bakanlığı’nın ücretsiz olarak sunduğu ücretsiz öğrenme sistemiyle dünyada ilk kez ulusal ölçekte özel olarak hazırlanan televizyon, internet ders programlarıyla model ülke olmaya hazırdır.

*Eğitim ve Bilişim ağının tümüyle yenilenen yüzüyle bu süreçte de önemli bir rol üstlenerek ders ortamını evlere taşıyacak. Bu konuda öğrencilerimizin eğitiminin uzaktan eğitimle sürmesini sağlayacak.

* Haftalık ders programları yapılandırılarak, EBA ile internet üzerinden TRT ile televizyondan gerekli telafi eğitim desteği sunulacak.

*Eğitim ve Bilişim ağı tümüyle yenilenen yüzüyle bu süreçte de önemli bir rol üstlenerek   ders ortamını evlere taşıyacak” açıklamasında bulundu.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp