Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 13 Kasım 2021

KADIN CİNAYETLERİ HAKKINDA ÖZTÜRK YILMAZ’DAN SERT ÇIKIŞ! AHLAK BOZUCUDUR!

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz son zamanlarda peş peşe gündeme gelen ve Türkiye’nin kanayan bir yarası olan kadın cinayetleri ve kadına şiddet konuları hakkında açıklama yaptı.

Türkiye’nin dinmeyen yarası olan kadın cinayetleri ile ilgili olarak Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz flaş bir açıklamada bulundu.

YOLDA YÜRÜYEMEZ HALE GELDİK

“Ne kadar vahim bir durumdur ki artık yolda yürümenin bile tehlikeli olduğu bir ülke haline geldik.” Diyen Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Siyasi söylemleri bir kenara bırakarak, ivedilikle kadına yönelik şiddete karşı bir çalışma başlatmalıyız.” Dedi.

YENİLİK PARTİSİ KADINA ŞİDDET VE KADIN CİNAYETLERİNİ DURDURMAK İÇİN ÇALIŞIYOR

Öte yandan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “5. Yargı paketini incelediğimizde, kadınlarımıza ilişkin hiçbir düzenleme yok. Hiç kimse sokakta savunmasızca yürüdüğü esnada ölmeyi hak etmiyor. Kadın cinayetlerini ve kadına yönelik her türlü şiddeti durdurmak, şüpheli kadın ölümlerindeki gerçekleri açığa çıkarmak için çalışacağız.” İfadelerini kullandı.

SESSİZ KALMAK ADALETSİZLİK KADAR AHLAK BOZUCUDUR

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ın açıklamalarının devamı şöyle:

Eşit ve özgür bir yaşam için, şiddetsiz sömürüsüz yeni bir düzen tesis etmeliyiz.

Kadınları yaşatmak için yasaları etkin uygulamamız artık şart olmuştur. Salı günleri grup toplantılarında birbirlerine laf yetiştirenler şu an sessizliğe bürünmüşlerdir. Sessiz kalmak, adaletsizlik kadar ahlak bozucudur.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp