12° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

IKTİDAR OLMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK

Yazarlar - Ocak 8, 2020 14:14 A A

“Hepimiz Buradayız Oluşumu” na liderlik yapan Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk, Yılmaz, ” Halka Seseniş “10. paragrafta diyor ki ;

” İktidar ve muhalefette yer alan partiler, ülkemizin ve halkımızın gerçek gündeminden uzak, faydasız tartışmalar içindedir. Siyaset aynılaşmıştır. İktidar ve muhalefet elbirliğiyle ülkeyi zora sokmuştur. Siyasette koltuk ve rant kavgaları, ülke ve millet için verilen kavganın önüne geçmiştir. Kin ve nefret dili ile yalan ve iftira siyaset kültürü haline dönüşmüştür ” ;

Biz liderimiz Yılmaz, ile iktidar olmak için yola çıktık yeni bir siyasi parti kurmak için hazırlık çalışmalarımız son hızla devam ediyor ; yeni yılın ilk çeyreğine yetiştirmek için çalışıyoruz. Ülkemizin sorunlarını ve çözüm yollarını biliyoruz. Türkiye’yi, Atatürkün işaret ettigi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için : Liderimiz Yılmaz’ın, çok iyi bir eğitimi var gerek yurt içinde gerekse yurt dışında ülkemize hizmet ederken karşılaştığı zor durumların üstesinden cesaretiyle, ve de bilgeliğiyle nasıl geldiğini ; İnternette ‘ Googl’a, Öztürk Yılmaz, yazdığınızda görülecektir.

Allah aşkına! İktidar ve muhalefet medyasına bakın bunlar bizim hangi derdimize çare oluyorlar? Liyakat sistemi bozulmuştur, çoğullarımızın gençlerimizin geleceği tehlikeye girmiştir, Kadınlara şiddet tahammül edilemez boyutlara ulaşmıştır,işsizlik,açlık had safaya ulaşmıştır.

Köylü üretime, toprağı işlemeye teşvik edilememiştir, Sonuçta topraklarımız bozulmuş toprağı işleyen köylümüz büyük ölçüde azalmıştır Topraklarımızdan çıkan ürünler ve dolayısıyla insanlarımız doğallıktan uzaklaşmıştır. Siyasette koltuk ve rant kavgasının getirdiği sonuç budur. Televizyonda hangi kanalları açarsanız ya A ya da C partisinin kanallarıyla karşılaşırsınız. Programlar çoğunlukla koltuk ve rant kavgasıdır. Bu durum senelerden beri sürmektedir.

Soylu Türk Milleti böyle bir yaşantıyı hak etmemektedir.

Liseden sonra Erzincan 2 yıllık eğitim Ensttitüsü’nden ( 1976_ 77 ) mezun oldum. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretimi bölümü Lisans Tamamlama Programına kayıt yaptırdım. Aynı zamanda Muş Atatürk İlkokulunda öğretmenlik görevime başladım. Lisans Tamamlama programlarında derslere devam mecburiyeti olmadığından hem öğretmenlik hem de öğrencilik yaptım. Lisans Tamamlama programlarındaki sorumlu olduğum dersleri süresinden önce verdim ve aynı Fakültede Tezli Yüksek Lisans yapmaya hak kazandım. 17/06/ 1982 tarihinde Eğitim Bilim Dalı Eğitim Programları ve Öğretimi Bölüm’ününden İYİ derece ile Tezli Yüksek Lisans diploması aldım.

1983 yılında Malatya İnönü Üniversitesinde Araştırma Görevliliği için sınava girdim. İngilizcem iyi olmadığı için başarısız oldum. Sınavdan öce ilgili üniversitede ingilizce okutmanlığı yapan üç bayana, Yüksek Lisans Tezimi (Temel Eğitim 2. Kademe Matematik Programlarının 3 temel Modülünün Geliştirilmesi) verdim. Okutman bayanlardan 3 ingilizce kitabı aldım. Sınavdan sonra ilgili bayanlara aldığım ingilizce kitaplarını iade ettim. Kendilerine, Araştırma Görevliliği sınavından önce verdiğim Yüksek Lisans Tezimi istediğimde kayıp ettiklerini söylediler!

1989_90 Edirne Anadolu Kız Öğretmen Lisesinde Meslek Dersleri öğretmeni olarak göreve başladım. Çoğunlukla Anadolu Öğretmen Liseleri’nde öğretmenlik yaptım. 25 yıl 3 ay sonra emekli olmak istedim. Emekli oldum.

Muş ve Hakari de öğretmenlik yaptığım yıllar zor yıllardı. 2014 yılında Muğla ‘Yenigün’ Gazetesinde köşe yazarlığı yaparken ‘ Benim Hikayem’de ‘ ayrıntılı bilgi vardır.

Okuduklarımı, yaşadıklarımı, düşündüklerimi yazıyorum. Hakikati arıyorum. Zor yılların beni harmanladığı ‘ Hakikati Aramak ‘ adlı kitabımı imkan bulduğumda yayınlamayı düşünüyorum.

Öğrencilerime yazdığım 2 şiirimle bugünkü yazımı sonlandırıyorum;

(1). Ben öğretmenim
Yanlışlarla savaşmaya kararlıyım,
İyinin, güzelin, doğrunun öğretisiyim,
Dürüstlük ilkesini davranış haline getirenlerle birlikteyim.

( 2 ). Doğrular olduğu yanlışlar olmadığı,
Namusun olduğu şerefsizler olmadığı,
Mertliğin olduğu riyanın olmadığı
Güzellerden olduğu çirkinler olmadığı bir dünya arıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle sağlık, bolluk kendinizle, ailenizle, ülkemizle ve dünya ile barışık kalınız. Efendiler.

 • ,
Yazarlar - 14:14 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  NEDEN “YENİLİK”…?
  NEDEN “YENİLİK”…? . “BİSMİLLAH” dedik… Önce “HEPİMİZ BURADAYIZ” diye… Ortaya çıktık… . Dağılmış ve Saflara ayrılmış… Birlik beraberliği bozulmuş… Irksal ve dinsel olarak… Bin parçaya bölünmüş olan… BÜYÜK TÜRK MİLLETİNİN TAMAMININ… Kırmızı çizgilerimiz hariç kalmak kaydıyla… Birliğini ve beraberliğini yeniden ve de… Çok daha möhkem bir şekilde… Sağlamak amacıyla ayağa kalktık ve dikildik… . “BİSMİLLAH” […]
 • 02
  CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin : Son 27 yılın En Değersiz TL’si
  CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin Merkez Bankası (TCMB) eylül ayına ilişkin reel efektif döviz kuru endeksi verilerine ilişkin açıklamlarda bulundu. . CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ; Merkez Bankası (TCMB) eylül ayına ilişkin reel efektif döviz kuru endeksi verilerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Türk Lirası’nın değeri Ocak 1994 yılından bu yana en düşük seviyesine gerilediğini  ifade […]
 • 03
  Türkiye’de eğitimle ilgili sorunlar bitmek bilmiyor
  Hükümet bu sorunları çözmekte yetersiz kalıyor. Bu konu ile ilgili yaptığım çalışmalar maalesef üzücü. Sorunları somut olarak ortaya çıkarmak için öğretmen olan bir dostumu aradım. Eğitimde yaşanan sorunları bana anlatmasını istedim. Değerli dostumun bana gönderdiği yazıyı değiştirmeden sizlere aktarıyorum. Online eğitim yaşadığımız şu süreçte hiç yoktan iyi dediğimiz. Kimi zaman havanda su dövdüğümüz bir uygulama.. […]
 • 04
  Yenilik Partisi UMUTTUR
  Yenilik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Elveda Tanık, sosyal medya hesabınde yaptığı açıklamada;  “Yenilik Partisi umuttur, cesarettir, mücadeledir, bilgidir, merhamettir, şefkattir, kararlılıktır, hukuktur, adalettir, sevgidir, eğitimdir, üretimdir, topraktır, vatandır, eşitliktir, candır, aynı şemsiye altında birlik ve beraberlik içinde olmaktır, liyakattır, ahlaktır, ekmektir, havadır, sudur, bir lokmayı paylaşmaktır, ülkesine sahip çıkmaktır, özğürlüktür, bağımsızlıktır, aydınlıktır, zenginliktir, doğruluk dürüstlüktür, […]
 • 05
  Yılmaz Yine Haklı Çıktı, Bakın 1 Hafta Önce Ne Demişti?
  Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, Rusya’nın gözlemci gönderme hamlesini , 1 hafta önce katıldığı bir programda öngörerek dile getirmişti.
Lig Seçiniz
TAKIMLAR O G B M A Y Av P
1.Alanyaspor431011 1+1010
2.Fenerbahçe42204 2+28
3.Karagümrük42118 4+47
4.Galatasaray42115 2+37
5.BB Erzurumspor42116 4+27
6.Antalyaspor42114 2+27
7.Hatayspor42113 6-37
8.Göztepe41308 4+46
9.Kasımpaşa42023 2+16
10.Kayserispor42023 5-26
11.Konyaspor31204 1+35
12.Trabzonspor41215 505
13.Sivasspor31112 3-14
14.Gençlerbirliği31111 2-14
15.Beşiktaş41125 7-24
16.Yeni Malatya41123 7-44
17.Gaziantep FK40316 8-23
18.Ç. Rizespor40222 5-32
19.Denizlispor40221 6-52
20.MKE Ankaragücü30121 3-21
21.Başakşehir40130 6-61

HAVA DURUMU

20 Ekim 2020 SALI
11°
 • ÇAR °
 • PER °
 • CUM °