Ana Sayfa Gündem 5 Nisan 2021

İktidar ile muhalefet arasına sıkışan halk tam anlamıyla ne yapacağını şaşırmış durumda

Türkiye’de ilginç gelişmeler oluyor. Türkiye’yi son hızla İslam cumhuriyetine dönüştürmek halifeliğin getirilerek Türk alfabesinden Arapçaya geçmek için son viraja girilmiş durumda. Muhalefetin desteğiyle Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin 16 Nisan referandumu sonrası yıkılması sonrası halk rejim değişikliği sonrası ne yapacağını şaşırmış durumda.

Türkiye’de iktidar ve muhalafet partileri çürümüş,köhnemiş tam anlamıyla çökmüş siyasi,bürokratik sistemin devamı için elinden geleni yapıyor.İktidar Türkiye’yi Araplaştırarak bir anlamda Arap kültürünü tesis etmede son aşamaya girerken muhalefet kanadı ise sadece eleştirerek son 20 yılda yaptığı gibi iktidara hizmet etmeye devam ediyor.

İktidarın başta mali olmak üzere tüm olanaklarından yararlanan medya, sivil toplum örgütleri, akademisyenler…vs hükümetin yaptığı tüm çalışmalara destek veriyor.

Diğer yandan ise muhalafetin belediyeleri aracılığıyla fonladığı medya,sivil toplum örgütleride iktidarı sabah akşam eleştirererek Türkiye’yi iktidarın altına seren muhalefetteki başarısız yönetim kadrosunda yer alan politikacılara destek sağlıyor.Böylece muhalefet ve onun destekçileri (medya,sivil toplum örgütleri, akademisler…vs ) Türkiye’yi çökme aşamasına getiren statükonun korunmasına yardım ederek iktidarın varmak istediği hedefe dolaylı yoldan net destek sağlanıyor

İktidarın altına Türkiye’yi seren son 20 yıldaki başarısız muhalefet kadrolarını destekleyen muhalefetin havuz medyası ve sivil toplum örgütleri aldıkları mali yardımlarla 16 Nisan’da cumhuriyetin yıkılmasını sağlayan kukla muhalefetin propaganda aracına dönüşmüş durumda.

Yeni CHP daha açık bir ifadeyle Kemal Kılıçdaroğlu partisi için para karşılığı çalışan medya ve sivil toplum örgütleri son 20 yılda olduğu gibi sözüm ona hükumeti eleştirdiği izlenimi yaratarak AKP iktidarını desteklemeye devam ediyor.

 

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp