Ana Sayfa Gündem 11 Nisan 2020

İçişleri Bakanlığı’ndan sokağa çıkma yasağı açıklaması

İçişleri Bakanlığı sokağa çıkma yasağı konusunda yaptığı açıklamada, sokağa çıkma yasağını ihlal eden 2756 kişiye ceza kesildiğini ifade etti.

İçişleri Bakanlığı tarafından sokağa çıkma yasağı ile ilgili yapılan açıklamalarda, 31 ilde toplamda 63 640 kişinin tamanın neredeyse evlerinden kaldığını belirterek, sokağa çıkma yasağına uymayarak yasağı ihlal eden 2756 kişi hakkında yasal işlem yağıldı belirtildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından sokağa çıkma yasağına dair  yapılan açıklama şöyle:

* Koronavirüs tedbirleri kapsamında 31 ilimizde dün gece saat 24.00 itibarıyla sokağa çıkma yasağı başlamış olup yarın gece saat 24.00’a kadar devam edecektir.

* Söz konusu yasak kapsamında 31 ilimizdeki vatandaşlarımızın mağdur olmaması için ekmek gibi zorunlu ihtiyaçları valilik ve kaymakamlıklarca oluşturulan vefa sosyal destek grupları, yerel yönetimler, muhtarlar ve fırın esnafı vasıtasıyla karşılanmaktadır.

31 ilimizde toplam 63 milyon 640 bin vatandaşımızın neredeyse tamamı sokağa çıkma yasağı kapsamında evlerinde kalarak alınan karara yüksek bir oranda uyum sağlamıştır.

Ancak bazı illerimizde az sayıda da olsa alınan kararlara uymayan vatandaşlarımıza Umumi Hıfzıssıhha ve TCK’nın ilgili kanun maddeleri kapsamında adli ve idari işlem uygulanmıştır. Bu kapsamda sokağa çıkma yasağı başladığı andan itibaren bu kuralı ihlal eden 2 bin 756 kişiye adli/idari işlem gerçekleştirilmiştir.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp