20° Açık
 • EURO
 • DOLAR

HEPÍMÍZ BURADAYIZ OLUŞUMU’ NUN AMACI

Yazarlar - Ocak 14, 2020 07:05 A A

HEPİMİZ BURADAYIZ OLUŞUMU’NUN AMACI

b) Devletin adalet, liyakat, demokrasi temelinde kurumsallaştırılmasıdır.

Devlet, amacı toplumsal düzenin, adaletin, toplumun iyiliğinin sağlanması olan, belli bir toprak parçası üzerinde yerleşmiş bir insan topluluğuna dayanan ve bu topraklar üzerinde bulunan her şey üzerinde nihai meşru kontrole sahip siyasi örgütle ( hükümet ) donanmış sosyal bir organizasyondur.

“Devlet özgürlüklerin teminatıdır.” ( Hegel )
” Devlet Toplumsal iradenin ürünüdür. (Rousseau )

Yukardaki bilimsel gerçekler den giderek adalet nedir sorusuna cevap vermeye çalışalım. Bugün bile toplumların onayını almış bir tanım vardır. Romalı hukukçu Ulpianus’un (M.S. III. yy.) tanımı : ” Şerefli yaşamak, başkasına zarar vermemek, herkese hakkını vermektir.”

Liyakat, insanların yeteneklerine, kapasitelerine göre ilerlemesidir.

Demokrasi, siyasal denetimin düzenli aralıklarla halkın özgürce seçtiği temsilcilerin elinde bulunduğu toplumsal ve ekonomik durumu ne olursa olsun tüm yurttaşların eşit sayıldığı yönetime demokrasi denir.

Bir anekdot’u paylaşmak istiyorum;

Trabzon Beşikdüzü ilçesi Anadolu Öğretmen Lisesinde Öğretmenlik Meslek Dersleri Öğretmeniyim. Yıl 1997 Milli Eğitim Bakanı Mehmet Sağlam. Bakan adına beni, özel olarak teftişe geldiğini söyleyen Bakanlık Başmüfettişi Sezer Soysal. Derse geldi, dersin adı : Eğitim Bilimine Giriş, ders konusunu işleyişini izledi, öğrencilere sorular yöneltti, parmaklar havada öğrenciler sorulara benden iyi cevap verdiler. Dersten sonra Okul Müdürü Cemal Gedikli’nin odasına geldik. Söz konusu Müfettiş, 10 soru yöneltti bu soruları hemen cevaplayın uçağım Trabzondan kalkacak dedi;
Soru 1. Soru sormadan öğrencilere sözlü notu vermişsin.

Verdiğim cevap : Öğrencilerle bir dönem bir yıl birlikte ders işliyoruz ve ben öğrencilere soru sormadan sözlü notu veriyorum, bunun mantıki izahı olamaz.

Soru 2. Okulun bahçesinden şapkalı geçmişsin.

Verdiğim cevap: Kış mevsimi hava soğuk olduğu için şapkalı geçtim.

Diğer sorular için de düşünmem lazım dedim.

Daha sonra yetersiz olduğum gerekçesiyle Trabzon Şalpazarı İlçesi Şalpazarı Lisesine Vatandaşlık ve İnsan Hakları Dersi Öğretmeni olarak tayinim çıktı. Adı Şalpazarı Lisesi ders ortaokul 3. sınıfta var.

Hukuki süreci başlattım. Davalı: Milli Eğitim Bakanlığı. Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri Mustafa Kazkayası’na konu ile ilgili verdiğim cevaplar, Danıştay 5. Dairesinin kayıtlarında vardır. Sonuçta Danıştay kararı ile Trabzon Beşikdüzü Anadolu Öğretmen Lisesine yeniden geldim ( 2001).

Demokrasi ve İnsanhakları dersini işlemek için sınıftayım. Öğrencilere dedim ki; ” kağıt çıkarın beni nasıl görüyorsanız öyle yazın. Öğrencilerin yazılı kağıtlarını okuduğumda, öğrencilerden biri: Hocam bu okulda sizin değerinizi çok kimse bilmese de siz yine de aynı tempoda devam edin. Diğer bir öğreci hocam biz son sınıf öğrencileriyiz zaman verin üniversiteye hazırlanayım. Vs.

Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, müdürlerimiz iyi kurcalayanlar kötü.

Daha sonra Elazığ Ahmet Kabaklı Anadolu Öğretmen Lisesine Öğretmen olarak atandım ( 2003).

2006 Kasım ayında Elazığ da Mesleki Teknik Lisesi yoluyla Sanayi Sitesi Kütüphanesi Yöneticiliği görevini yürüten ( Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanından görevi devr aldım. Yazışmalarım Elazığ Valiliğinde vardır.Daha sonra emekliliğimi istedim. ( 25 yıl 3 ay ) Emekli oldum.

Yav, biz devlet yönetimide tarikatlardan cemaatlerden ne zaman kurtulacağız? Otorite Cumhurbaşkanın da
mı? Şeyğ, Mürit geçinenlerde mi?

15 Temmuz İşgal provası bize ders olmadı mı?

Çalışkan ve zeki Türk Milletinin, hakikatleri gördüğünü yapılacak ilk genel seçimlerde siyaseti ahlak ile akıl ve de bilim ile buluşturmayı ilke edinmiş ” Hepimiz Buradayız Oluşumu ” nun Lideri Ardahan Bağımsız Milletvekili, Öztürk Yılmaz’ı iktidara taşıyacağını umuyoruz.

Beni Derde Salan Gelsin Sözleri usta sanatçı Musa Eroğlun’un, hoşgörüsünü isteyerek, şarkı sözlerini bugünkü yazımla uyumlu hale getirmek ve toplumumuzun lider ihtiyacını karşılamak için şöyle uyarlamak istiyorum:

Bilen gelsin bilen gelsin
Öztürk gelsin Yılmaz gelsin
Bu yara gönül ( Vatan ) yarası
Bize ışık tutan gelsin.

Bu duygu ve düşüncelerle sağlık, bolluk, kendinizle, ailenizle, ülkemizle ve dünya ile barışık kalınız. Efendiler.

Yazarlar - 07:05 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’dan Adnan Menderes Anıt Mezarına Ziyaret.
  Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz Adnan Menderes Anıt Mezarlığını Ziyaret etti. Adnan Menderes Anıt Mezarlığını Ziyaret Eden ve Bu ülkede yanlış işler oldu. Başbakan idam edildi. 21 yaşında Deniz Gezmiş idam edildi. Demokrasimizin bir daha bu tür acılarla yüzleşmemesi hepimizin sorumluluğudur. İfadelerini kullandı. Adnan Menderes Anıt Mezarlığını Ziyaret Eden ve Bu ülkede yanlış işler oldu. […]
 • 02
  Cinci hocanın ifadesi ortaya çıktı
  İstanbul’da “Cinci Hoca” olarak bilinen ve dolandırıcılık iddiasıyla tutuklanan Burhan Dalgalı’nın emniyette ve savcılıkta verdiği ifadeler ortaya çıktı. Nikahını kıydığı Ebubekir B.’den para alan Dalgalı’nın Ebubekir B.’ye “Boş odanız var mı? Eşinle baş başa görüşmem lazım” dediği de iddia edilmişti. İfadesinde kimseyi taciz etmediğini söyleyen Dalgalı, kendisine kumpas kurulduğunu öne sürdü. Cinsel tacizden suç kaydı bulunan ve PKK toplantısında çekilen fotoğrafları ele geçirilen Dalgalı’nın yarı çıplak bir kadının göbeğine Arapça yazılar yazarken kaydedilen görüntüleri de ortaya çıktı.
 • 03
  ATATÜRK Düşmanlarına Yılmaz’dan Çok Sert Cevap!
  Son dönemlerde ATATÜRK’e yapılan hakaretlere dayanamayan, Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk YILMAZ sessizliğini bozarak çok sert açıklamalarda bulundu.
 • 04
  Mustafa Akıncı döneminde Türkiye ile ilişkilerimiz erozyona uğradı
  KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Kudret Özersay, katıldığı Artık Üniversiteliler Soruyor platformunun canlı yayınında Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Türkiye ile ilişkilerine zarar verdiğini belirterek sert eleştirilerde bulundu. Koronavirüs pandemisi dolayısıyla sosyal medya platformu üzerinden canlı yayınlanan programa, başta Türkiye olmak üzere, KKTC, Belçika, İngiltere, Fransa gibi ülkelerden öğrenciler katılarak, Özersay’a kamuoyunun merak ettiği soruları yöneltti. Özersay, […]
 • 05
  Bülent Bülbül, LG Türkiye Ev Eğlencesi Elektroniği ve Beyaz Eşya Ürün Grupları Satış Başkanı Oldu
  Temmuz 2020 itibariyle organizasyonel değişim sürecine giren LG Türkiye, hizmet alanını B2B ve B2C olarak ikiye ayırdı. Değişim kapsamında, Bülent Bülbül görevini, Ev Eğlencesi Elektroniği ve Beyaz Eşya Ürün Grupları Satış Başkanı olarak sürdürecek. LG Electronics Türkiye (LG), Temmuz ayı itibariyle organizasyonel değişime gitti. Değişim süreci içerisinde, 11 yıldır LG Türkiye bünyesinde bulunan ve 2017 […]
Lig Seçiniz
TAKIMLAR O G B M A Y Av P
1.Göztepe11005 143
2.Karagümrük11003 033
3.Beşiktaş11003 123
4.Galatasaray11003 123
5.Alanyaspor11002 023
6.Hatayspor11000 003
7.Antalyaspor11002 023
8.BB Erzurumspor11002 111
9.Fenerbahçe11002 123
10.Kayserispor11001 013
11.Konyaspor11000 000
12.Ç. Rizespor10011 2-10
13.MKE Ankaragücü10011 2-10
14.Kasımpaşa10010 1-10
15.Gaziantep FK11001 3-20
16.Trabzonspor10011 3-20
17.Sivasspor10010 2-20
18.Gençlerbirliği10011 3-20
19.Başakşehir10010 000
20.Yeni Malatya10010 3-30
21.Denizlispor10011 5-40

HAVA DURUMU

18 Eylül 2020 CUMA
19°
 • CTS 27.2°
 • PAZ 26.7°
 • PTS 26.6°