Ana Sayfa Gündem 17 Nisan 2020

Evde Kalan Vatandaş Ne Yapıyor

Virüsle mücadelede en etkili yol evden çıkmamak. Bu durumda evde kalan vatandaşın evdeki aktiviteleri sosyal medyada dolaşmaya başladı.

Corona virüsü maalesef tüm dünyada hayatı olumsuz etkilemeye, küresel krizin daha da derinleşmesine sebep oldu ve olmaya da devam ediyor.

Ülkemizde vaka sayıları yükselişte, ölü sayısı her geçen gün artıyor. Alınan tedbirler kapsamında yasağın bir kaç saat önce açıklanmasıyla halk panikledi ve sosyal mesafe diye bir şey kalmadı. İnsanlar marketlere, pazarlara, büfelere akın etti. Yetkililerin evde kal çağrısına uyanlar, evde iyi vakit geçirmenin farklı yollarını keşfetmek için sosyal medyayı sıkça kullanıyor.

Virüsle mücadelede en etkili yol evden çıkmamak. Bu durumda evde kalan vatandaşın evdeki aktiviteleri sosyal medyada dolaşmaya başladı.Yetkililerin evde kal çağrısına uyanlar, evde iyi vakit geçirmenin farklı yollarını keşfetmek için sosyal medyayı sıkça kullanıyor.

Bir başka şehirde de beyler yemek yapmada eşlerine yardım ederek vakit geçiriyor, kimi beyler ise örgü örüyor. Hanımlar ekmeklerini artık evde yapıyor.

Örneğin Antalya’da yaşayan bir spor eğitmeni, kurduğu müzik sistemiyle komşularına evinin balkonundan spor yaptırıyor. Kulaklıklı mikrafonla komşularına seslenen eğitmene komşuları eşlik ediyor.

 

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp