Ana Sayfa Türkiye Siyaseti 5 Aralık 2020

Dinçer’den Kılıçdaroğlu’na Sert Cevap

Yenilik Partisi Bilişim Komisyonu Başkanı Ali Hıdır DİNÇER, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarda Ychp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu sert bir dille eleştirdi.

Sosyal medya hesabı üzerinden Kılıçdaroğlu’nu sert bil dille eleştiren Yenilik Partisi Bilişim Komisyonu Başkanı Ali Hıdır DİNÇER, Chp’de kadının kimliğinin silinmek istendiğini belirterek, Kılıçdaroğlu’nun siyasette toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak amaçlı ,TBMM’ye teklif sunacağı konusunda yaptığı açıklamaya cevaben; “Sen önce bulunduğun partide eşitliği sağla sonra konuş. Neyin teklifini meclise vereceksin ?” diyerek Siyasi Partiler Kanununda, kadın-erkek için sabit bir oranın olmadığı, bir partinin komple erkeklerden yada komple kadınlardan oluşabileceğini bunun için herhangi bir sınırlamanın olmadını ifade etti.

Dinçer’in Sosyal Medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde;

Ah KeMAL’im vah keMAL’im ne içti bilmiyorum ama yine uçmuş.

Chp’deki kadın kotasını yok denecek kadar az duruma düşüren ve o kotadan da Mehmet Bekaroğlu gibi kişileri alan keMAL efendi bu gün yapmış olduğu açıklamada siyasette TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ’nden bahsetmiş.

Siyasette Cinsiyet Eşitliği söylemide kendi söylemi değil. Muhtemelen Bizim Tüzüğümüzde ve Parti Programımızdaki Kadın-Erkek eşitliği kısmından gördü şimdide kendi söylemi gibi lanse etmeye çalışıyor ve meclise teklifi sunacağız diyor.

Yahu önce bulunduğun partide eşitliği sağla demezler mi adama?

Ayrıca Siyasi Partiler Kanununda, kadın ya da erkek için belli bir oran şartı yok. İstersen partinin hepsi kadıdan oluşsun istersen hepsi erkekten oluşsun. Siyasi Partiler Kanunu senin partindeki kadın-erkek oranına karışmaz.

Görende Siyasi Partiler Kanununda kadın oranını düşük ve sabit zannedecek.

Vay anam vay Adam Meclise Önerge verecekmiş.

Chp’de kadının kimliğini silmek için çabalayıp sonrada Siyasette cinsiyet eşitliğinden bahsetmek nasıl bir yüzsüzlüktür?

Bir insan nasıl bu kadar yüzsüz ve arsız olabiliyor? İnsanda biraz gurur, onur, haysiyet, olur yahu…

Daha dün bir bayan Chp’den ihraç edildi. Babası Feto kumpaslarında mağdur edilmiş, annesi keyfi olarak sürgün edilmiş ATATÜRK’çü bir bayan sudan sebeplerle ihraç edildi.

Kim bu bayan biliyor musunuz?

İrem ÇİÇEK.

Feto kumpaslarına maruz kalan Dursun ÇİÇEK’in kızı İrem ÇİÇEK.

Babası Fetö kumpaslarında ceza evindeyken, annesi sırf eziyet çeksin diye, Banka Müdürü Can Akın Çağlar tarafından Ardahan’a sürgün edilen İrem Çiçek.

İrem’in annesini Ardahan’a süren Can Akın Çağlar şu an İBB’de Genel Sekreter.

Bir zamanlar Chp’li vekillerin ellerinde yolsuzluk  belgelerini sallayıp, Yolsuzluklarını belgelerle ispat ettikleri Akpli banka müdürü Can Akın şu an İBB’de genel sekreter. Sorsan demokrasi derler, tepki gösterde hain ilan ederler.

İşte KeMAL’in hak, hukuk, demokrasi anlayışı.

Tacizciyi aklamaya çalışan Kaftancıoğlu’na tek kelime edemeyenler ATATÜRK’çü bir bayanı ihraç ediyorlar.

Sonrada utanmadan yüzleri kızarmadan, siyasette cinsiyet eşitliğinden bahsediyorlar.

Sen tacizciyi aklamaya çalışan, terör sevici Kaftancıoğlu’na tek kelime etmiyorsun, tacizciye tek kelime etmiyorsun, millete iftira atan Aylin Nazlıaka’yı kadın kolları başkanı yapıyorsun, pkk destekçisi bir kişiyi belediyenin festivaline getiren Fatma Hürriyet Kaplan’a bir şey demiyorsun ve daha birçok ATATÜRK düşmanı haine sessiz kalıp demokrasi maskesi altında Chp’ye dolduruyorsun. Sonrada “Atatürk Devrimleri’nin en önemlilerinden birisidir kadın hakları.” diyerek ATATÜRK’,çü bir bayanı sudan sebeplerle ihraç ediyor sonrada utanmadan Siyasette cinsiyet eşitliğinden bahsediyorsun.

Hiçmi şerefin, onurun yok senin?

 

 

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp