Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 21 Kasım 2021

Digit Unit Raporu: İşte Öztürk Yılmaz’a saldıran ‘Trollerin’ profilleri

Eski rejim partileriyle uçurumdan aşağı yuvarlanan Türkiye’de yeni nesil ve söylemi temsil eden Yenilik Partisi Genel Başkanı…

Eski rejim partileriyle uçurumdan aşağı yuvarlanan Türkiye’de yeni nesil ve söylemi temsil eden Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, iktidar-muhalefet trollerinin hedefi haline gelmiş durumda.

Özel bir dijital şirketinin Yılmaz’a sosyal medya platformlarında yapılan trol saldırılarında bulunanların profilleri ile ilgili yaptığı araştırmadan çok ilginç sonuçlar çıktı.

Yenilik Partisi‘nin kurduğu ilk günden itibaren iktidar-muhalefet trollerinin saldırılarına maruz kalan Öztürk Yılmaz’a sosyal medyada bilinçli olarak medhodik ve sistemli bir şekilde itibar suikastı yapılıyor.

Digital şirketin araştırmasına göre Yılmaz’a yapılan saldırıların yüzde 89 ‘fake hesap’ sahte hesaplar üzerinden yapılıyor. Adeta Türkiye’de iktidar-muhalafetin üzerinde birleşdiği isim olan Öztürk Yılmaz’a hakaret,sistemli eleştiri yapan trollerin profilleri ise şöyle: ”iktidarı destekleyen yüzde 38,Kılıçdaroğlu’nu destekleyen yüzde 30,İstanbul ve Ankara belediye başkanlarını destekleyen yüzde 27 ve diğer siyasi partileri destekleyenlerin oranı ise yüzde 5.”

Türkiye’de siyasette ısrarla aynı yüz ve isimlerin yer almasını ve eski rejim partileriyle Türkiye’nin yönetilmesini isteyen statükocu anlayış Öztürk Yılmaz adı üzerinde birleşiyor.Siyasette genç dinamik ve yeni isimlerin yer almaması için medya,akademisyen ve sivil toplum örgütlerininde içinde olduğu methodik ve sistemli bir çalışma yapıldığı gözleniyor.

Yaptığı tüm siyasi çalışmalarda trollerin hedefinde olan Yılmaz’a, sosyal medya platformlarında yaptığı etkinliklere anında müdahale eden troller bir noktadan yönlendirilerek Öztürk Yılmaz’a anında itibar suikastında bulunuyor.

Türkiye’de mevcut statükonun devam etmesi için varını yoğunu ortaya koyan trollere iktidar-muhalefet medyası, eski siyasi (sağ ve sol kanat) şahsiyetler, akademisyen,sivil toplum örgütlerinin verdiği destek ise dikkat çekiyor.

Türkiye’de çökmüş siyasi, bürokratik,medya ve sivil toplum düzenini ayakta tutarak statükoyu korumak için iktidar-muhalafet trolleri Öztürk Yılmaz’ın siyasi çalışmalarına engel olmak için her türlü yolu deniyorlar.

İlginizi çekebilir

YAZIKLAR OLSUN…

YAZIKLAR OLSUN…

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp