21° Az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

Devletzade’likten Devletzede’liğe

Yazarlar - Mart 6, 2020 22:34 A A

Siyaset bulaşıcı bir hastalık.Tabiplere baksanıza,
Onlara da bulaşmış,rahmetli  Hipokrat devlet yönetimi için kaç kelam etti onu bilemiyorum .
Müsebbibini sorgulamayacağım,toplumca son 15 senedir topyekün politize olduğumuz gerçeğini kabul edelim.E ben de payıma düşeni kendi zaviyemden belirtmek isterim .

2015 Kasım seçimlerinde “Hanımefendi biraz dinlensinler” denilerek MHP Milletvekili adaylığına konmayan sayın Akşener uzun badireli bir maceradan sonra bir parti kurmuştu.
Kasımda milletvekili adayı olsaydı seçilseydi bu parti bugün olmayacaktı.
Sayın Davudoğlu “vesayetçi Başbakan” “ düşük profilli “ diyordunuz.
ne zaman bu ülkenin sıkıntılara sürüklendiğini farkettiler de biz kurtarırız diye ortaya çıktılar?
Ne kadar da enteresan.
Bir kaç çılgın genç idi “Işid”
Bazen insan kendine bile itiraf edemediği şeyler yapar, yapmak zorunda bırakılır.
Bizim için mühim olan bir Partinin “ne kadar ulvi maksatlarla ,hangi ulvi niyetli şahsiyetlerden” teşekkül olduğudur.
Türkiye’de değişen siyasal konjüktür, konformist toplumca ,cumhuriyet rejiminden tek adam yönetimi başkanlığa geçişte cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsına teveccühte zorlanmazken, sistem olarak tedirginlik verici bulundu.Bu durum muhalif zihniyetin birleşmesine ve yeni partiler kurularak alternatif olabilmesine imkan verdi.

İYİ parti sahiden iyi mi?
GELECEK gerçekten geleceğimiz mi?
ve bugüne kadar CHP ye tukaka diyordunuz CHP mi bu ülkeyi kurtaracak!
Muhalefet yapmanın da cılkını çıkardılar.
Bu soruları şahıslar üzerinden değerlendirmek bize olası resmî görmek için kolaylık verir.
MHP yönetim kadrolarından atılanlar birden İYİ oldular.
Akp nin kadrolarından tasfiye olanlar Gelecek oldular.Milletin aklıyla oynuyorlar.

Sayın Bahçeli’yi koltuk sevdalısı olarak itham edenler iyi partiyi kurarak kendi koltuklarını kendilerinin inşa ettiler.
Bugün başkanlık rejimi tek adamlık eleştirileriyle gelip başkanlık referandumunda topukları artlarında koşturduklarını unuttuk mu.?
vayyyy bir de parlementer rejim vaatlerini parti programına yazmışlar.Bu durum şahısların “siyaset hastalığının”seyridir.
Koltuk bulamıyorsan koltuk yap .
İşi kılıfına uydur,” ihtiyaç vardı !”
Kimin ihtiyacı vardı efendim!

“Sayın Bahçeli’nin söylemleri değişti,MHP iktidar olmak istemiyor,Meclis’te HDP nin gerisine düştük,babanne olup torun bakacağım,yok yok vazgeçtim eve yakın bir kreş bulduk.”
“Bu mu?”
“Ben Halkbank ı dolandırmadım, siz beni kovamazsınız ben kendim gidiyorum”
“Bu mu?”
Herkes sorguladı,biatçılar oportünistler,koministler,hainler ötekiler berikiler.
Vatanın bekasından birileri koltuk bekası çıkardı.
Siyasi miyadını doldurmuş ama “verilen makamlara doymadığı gibi siyaset hastalığını tedavi de ettirememiş,”yaşı geçmiş işi bitmiş,durumunu kabullenememiş kimler di?
Bunlar koltuklarını yaptılar üstüne de oturdular elhamdülillah çok şükür.Bir rahatlık var üstlerinde şimdi bir rahatlık.

Hatay’dan sülalecek aile şirketi gibi milletvekili olan,sırf eski kocası ocak genel Başkanı olduğu için iltifat edilip vaktiyle bir defalığına milletvekili yapılan,Sivas’tan iki aylığına milletvekili seçildiği için tadı damağında kalan,kaseti çıktığı için ayrılmak zorunda bırakılan,Bakanlıkla yetinmeyip bir gün ille bir Partinin genel başkanı olmak için yanıp tutuşan,bilimum partilerde dolaşıp en son gelirken arabasının içinden gazeteciye “benden başka gelecek kimse yok bir ben varım”diyerek
Devşirmeliğini “üstün siyaset” diliyle ifade edebilen,Vekillik yaptığı İline il başkanı bulamayan, ANAP’ın “işini bilir” Demir çelik genel müdürü,Kariyerinde vekillikten başka bir şey olmayan siyaset erbabı,Emsaline 90 bin caminin 70 bininde rastlayacağın ilahiyatçı,cv sinde eğitimci yazar diye yazıp da tek bir kitabı olmayan,kendine hayrı olmayan,akp proje halindeyken adı geçen şimdi yerini bulan %1 e bile hitap etmeyen;iletişimden sorumlu Ve sorunlular.
İmam hukuktan hukukçu eğitimden sorumlu.Haini şehit haberleri gelirken kadeh tokuşturan.Çaşıtı bol,şahsi beklentisi yüksek,siyaset hastalığından tedaviye cevap verememiş kifayetsiz muhteris yığınları bunlar.

rüzgardan yaprak kapma mücadelesi.
İttifaklar…şimdiden ittifaklar.Fırsat kollayan çakallar.sen git ben geleceğimciler.niye efendim.
”Çünkü sıra bende..”
Yeyin efendiler yeyin.geberene aksırana tıksırsana kadar yeyin.
Yoktur birbirinizden farkınız.

Ana muhalefet çaresizlikten beslenen son kapı; aslında temsilinden yoksun “değerlerin kalesi “ edalarında yeni kurulacak partilere ipotekli koltuklar sunan.ağa baba..
Vatandaş denize düşüp yılana sarılan çaresiz.

Ne memleketmişiz ne milletmişiz yahu,bunca badirelere göğüs gerebiliyoruz.Dualı okunmuş Türk milletiyiz vesselam.

Yazarlar - 22:34 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Asla, kaleme ve düşünceye kelepçe vurulmaz !
  Basın özgürlüğünü, halkın doğru ve objektif haber alma bilgi edinme adına, görevini dürüstçe kullanan haberi yaparken; barış, demokrasi, insan hakları olmak üzere farklılıkları, çok sesliliği renkliliği, halkın ve vatanın menfaatlerini önde tutan, kendi menfaatleri ve çıkarlarını asla düşünmeyen, Tarafsız yansız herhangi siyasi partinin çatısı altında değil ,kendi özgür iradesiyle boyun eğmeden, asla kışkırtıcı yayınlar yapmayan, […]
 • 02
  EĞİTİM DE ÖĞRETMEN ve ÖĞRENCİ SORUNLARI
  Öğretmenlerin sorunları çok. Hükümet sorunları çözüme kavuşturmadığı gibi öğretmenlerimizi Covid 19 döneminde maddi, manevi  mağduriyet yaşamaktadır. Öğretmen ve öğrenciler için kulanılan internet,telefon ücretlerinin devlet tarafından karşılanmaması  öğretmenin  telefon hafızalarının dolması, kurulan gruplarda öğrenciye veliye dert anlatma sorun çözme, psikolojik destek verme, özel görüşmeler… B unları öğretmen ve öğrenci cebinden ödeyerek maddi olarak bütçeleri sıkıntıya girmiştir. […]
 • 03
  Yenilik Partisi’nden İki Radikal Karar!
  Mevcut siyasi partilerin, kadınları oy toplama aracı olarak kullandığı, gençlere ve kadınlara  hakettiği değeri vermediği bu dönmede Yenilik Partisi, Kadınlar ve Gençler konusunda bir ilke imza attı. Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk YILMAZ sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuru ile Yenilik Partisi Kadın Meclisi’nin kurulduğu resmen duyurdu. Yenilik Partisi Kadın Meclisi Kuruldu Yenilik Partisi Genel […]
 • 04
  Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz Dünya Gazeteciler Gününü Kutladı
  Yenilik partisi genel başkanı Öztürk Yılmaz 21 Ekim Dünya Gazeteciler  Günü nedeniyle Sosyal medya hesabı üzerinden , Dünya Gazeteciler Gününü Kutladı. “Siyasi partilerin yayın organı gibi çalışan yandaş medya mensuplarına bu günde söyleyeceğim tek iyi bir söz yok” diyen Başkan Yılmaz , Sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu basın açıklamasında ; “Bununla birlikte, toplum yararını, […]
 • 05
  NEDEN “YENİLİK”…?
  NEDEN “YENİLİK”…? . “BİSMİLLAH” dedik… Önce “HEPİMİZ BURADAYIZ” diye… Ortaya çıktık… . Dağılmış ve Saflara ayrılmış… Birlik beraberliği bozulmuş… Irksal ve dinsel olarak… Bin parçaya bölünmüş olan… BÜYÜK TÜRK MİLLETİNİN TAMAMININ… Kırmızı çizgilerimiz hariç kalmak kaydıyla… Birliğini ve beraberliğini yeniden ve de… Çok daha möhkem bir şekilde… Sağlamak amacıyla ayağa kalktık ve dikildik… . “BİSMİLLAH” […]
Lig Seçiniz
TAKIMLAR O G B M A Y Av P
1.Alanyaspor431011 1+1010
2.Fenerbahçe42204 2+28
3.Karagümrük42118 4+47
4.Galatasaray42115 2+37
5.BB Erzurumspor42116 4+27
6.Antalyaspor42114 2+27
7.Hatayspor42113 6-37
8.Göztepe41308 4+46
9.Kasımpaşa42023 2+16
10.Kayserispor42023 5-26
11.Konyaspor31204 1+35
12.Trabzonspor41215 505
13.Sivasspor31112 3-14
14.Gençlerbirliği31111 2-14
15.Beşiktaş41125 7-24
16.Yeni Malatya41123 7-44
17.Gaziantep FK40316 8-23
18.Ç. Rizespor40222 5-32
19.Denizlispor40221 6-52
20.MKE Ankaragücü30121 3-21
21.Başakşehir40130 6-61

HAVA DURUMU

22 Ekim 2020 PERŞEMBE
21°
 • CUM 23.8°
 • CTS 24.8°
 • PAZ 25.0°