Ana Sayfa Uncategorized 22 Nisan 2021

Öztürk Yılmaz: Cumhuriyet rejimin yıkılmasının baş mimarları 128 milyar dolar nerede deyip bu işin içinden çıkamaz

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, İstanbul Kağıthane ve Sarıyer İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada yeni CHP ve…

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, İstanbul Kağıthane ve Sarıyer İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada yeni CHP ve yönetime çok sert eleştirilerde bulunarak ‘’Atatürk’ün kurduğu rejimin yıkılmasını önleyemeyenler, şimdi çıkmış “128 milyar dolar nerede?” diye soruyor. “Sizler bu işlerin buraya gideceğini bilmiyor muydunuz?” diye konuştu.

Yeni CHP yönetimine seslenen Yılmaz, ”Siz 128 milyar dolar nerede diye sorup bu işin içinden sıyrılamazsınız .Sizler de en az iktidar kadar bu işlerin buraya gelmesinin sorumlularısınız. Cumhuriyet rejiminin yıkılmasını önleyemeyenler, 128 milyar nerede sorusunu sorup bu işin içinden çıkamaz ilk önce hesap verin” açıklamasında bulundu.

Öztürk Yılmaz, ’’Biz firavunlar, kibir kuleleri, trol ordularıyla yarışıyoruz. Bize  ateş eden ancak yüzünü göremediğimiz ahlaksızlarla yarışıyoruz, ama inançlı insanlar göğsünü siper eder, 2023 yılında bunların tozunu attırmaya söz verdim’’ şeklinde konuştu.

Yılmaz şunları kaydetti:

”128 milyar dolar kaybolmuş şimdi soruyorlar. Siz o adam rejimi değiştirirken neredeydiniz? Sizin ne hakkınız var bunu sormaya? Siz o zaman neredeydiniz yalancılar, üç kağıtçılar, siz neredeydiniz, o rejimi ayaklarının altına alıp ezdiği zaman bunun olmayacağını bilmiyor muydunuz? Siz o zaman neredeydiniz? Bunu soranlara soruyorum siz bilmiyor muydunuz? Erdoğan’ın Türkiye’de diktatöryal düzen kurmak istediğini, rejimi değiştirmek istediğini, rejimin boynunu kesmek istediğini siz bilmiyor muydunuz? Yüzsüzler.

Rejim yıkılırken İzmir’de o zaman saklanıyordunuz. Otobüslere binip yalanlardan bize hayır veriyorsunuz deyip insanlarla dalga geçiyordunuz. Bu cumhuriyetin yıkılmasının baş mimarı sizsiniz. Çünkü siz bizi oyaladınız. Bizim kılığımıza girmiştiniz. Bizim elbiselerimizi giymiştiniz. Bizim kimyamızla aynen öyle hareket ediyordunuz. Biz zannettik ki, siz bunu engelleyeceksiniz. Siz 128 milyar dolar nerede diye sorup bu işin içinden sıyrılamazsanız. Erdoğan’ın getirdiği ucube sistemin sorumlusunun yüzde 50 Erdoğan ise yüzde 50 ona karşı olamayan sizlersiniz.

Bu işlerin buraya geleceğini biliyordum ve uyarmıştım

Utanmazlar ben o zaman biliyordum. Bırakın salon toplantılarını sokağa inin insanlar niçin hayır niçin evet diyeceğini bilmiyor diye yalvardım. Siz yalandan herkesin hayır vereceği yerlerde salon toplantılarında 10, 15 kişi yanınıza alarak orada el salladınız. Utanmazlar şimdi çıkmışsınız 128 milyar dolar nerede diye bu işin içinden çıkmak istiyorsunuz. Erdoğan istese bütün bütçeyi alıp başka bir yere götürebilir. Bütün anlaşmalardan çıkabilir. Hatta meclise hiç bir yasa teklifi getirmeden ülkeyi yönetebilir. Sen bunu bilmiyor muydun be aymaz, ben bunu bildiğim için kan ağlıyordum. Sen bunu bilmiyorsan saftiriksin. Biliyorsan o zaman hainsin o rejimi sen yıktırdın.

Yıllarca bir şey zannettiğimiz insanların ne kadar boş olduğunu gözlerimle gördüm

Ben o dönemi yaşadım kan ağladım. Koskoca insanlar yıllarca bizim gördüğümüz insanlar. İşte bu liderler ne güzel konuşuyor ülkeye bir faydası olur diyebileceğimiz insanların esasen ne kadar boş olduklarını gözlerimle gördüm ihaneti gözlerimle gördüm ben.

Rejimi yıktılar. Şimdi gelmiş 128 milyar nerede diye soruyor. Bu rejim değişikliği olurken sen nerelerdeydin?

Yenilik Partisi olarak biz gerçeği konuşacağız. Kalpten konuşacağız. Toplumla propaganda yapmayacağız gerçeği söyleyeceğiz. Gerçek bütün sorunların müsebbibi Erdoğan’ın kendisidir. Erdoğan’ı orada tutanlardır. Bunu açıkça halka anlatacağız. Bu gerçeği görmeden, bilmeden kabul etmeden bir şey düzelmez. Körü körüne siyaset yapılmaz. Ruhsuz insanlarla siyaset olmaz. İkircikli, kalbinden başka, gönlünden başka, gözünden başka dökülen insanlarla siyaset yapılmaz. Siyaset bir ruh bütünlüğüdür.”

 Doğudan yola çıkıyoruz

”Hazırlığım doğudan başlıyor. Güneş doğudan yükselir oradan bir çıkış olacak. Türkiye’nin en uç noktasındaki köyünden başlatacağız yürüyüşümüzü. Karşımızda çok büyük para harcayan hükümet var. Siyasi partimi, hükümet mi, devlet mi belli değil. Cumhurbaşkanı aldığı tüm parayı kendi siyasi partisine harcıyor korkunç bir şey. Bu sistem hiç bir yerde yok. Zimbabve, Uganda, Tanzanya’da hiç bir yerde olmayan bir sistemi Türkiye’nin başına bela etti. Muhalefet de ona yardım etti. Utanmadan çıkmışlar 128 milyar dolar nerede deyip muhalefet yaptıklarını göstermeye çalışarak halkı kandırıyorlar. Aynen 16 Nisan referandumunda olduğu gibi. Referandumu iktidara satanlar tüm cumhuriyet kazanımlarını iktidarın altına serenler 128 milyar nerede deyip bu işin içinde çıkamaz. Sizler de hesap vereceksiniz. Anadolu’da bunların maskesini tümüyle düşüreceğim.”

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp