Ana Sayfa Gündem, Politika 4 Mart 2019

CHP’nin halini CHP’liler anlattı

IKaosun eksik olmadığı CHP’nin içinde bulunduğu durumu partiden atılan Milletvekili Öztürk Yılmaz ile Doç Dr. Oktay Gökdemir anlattı. Yılmaz “Kılıçdaroğlu CHP’yi bitirdi” derken,…

  • IKaosun eksik olmadığı CHP’nin içinde bulunduğu durumu partiden atılan Milletvekili Öztürk Yılmaz ile Doç Dr. Oktay Gökdemir anlattı. Yılmaz “Kılıçdaroğlu CHP’yi bitirdi” derken, Gökdemir de “Cumhuriyet elden gidiyor diyerek yıllardır insanları kandırdığınız yeter” diye konuştu.

CHP’nin eski Genel Başkan Yardımcısı ve emekli Büyükelçi Öztürk Yılmaz, Yeni Asır’a Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun nasıl CHP’yi bitirdiğini anlattı. CHP’nin İzmir’deki kredisini de hoyratça harcadığını belirten Yılmaz, “Kılıçdaroğlu CHP’yi bitirdi. İzmir’deki kredisini hoyratça harcadı. CHP’nin başındaki bu zat partiyi bitirmek için gönderilen bir projedir. CHP’yi bitirmek için geldi. 9-10 seçim kaybetti, sorumluluğu bile üstüne almadı, çamuru başkasına attı. Bağrıma taş bastım sustum, ama artık susmuyorum, bu kadar seçim kaybeden bir CHP’yi içime sindiremiyorum. Vatandaşın gönlünü, her şeyini verdiği bu parti bu kredileri hoyratça harcadı, harcarken de hiç umut vermemesi partiyi uçuruma götürdü. Kaçak güreştiler ve sorumluluktan hep kaçtılar. ‘Kuzu kuzu gidip oy vereceksiniz’ diyen bir Genel Merkez’in mantığı daha ne kadar gider bilemiyorum. İzmir’in bu yapılanlarla toplanması zor olacak gibi görünüyor” dedi.

HAYAL KIRIKLIĞI OLABİLİR
Sözlerinin hep arkasında durduğunu ve inkar etmediğini tekrarlayarak İzmir’de yaşananları şok olarak değerlendiren Yılmaz “Sürekli bizi susturdular. Konuşursak partinin zarar göreceğini söylediler. Zaten zarar gördü göreceği kadar. Partiye en büyük zararı Genel Başkan ve yönetimi verdi. Süreci yönetemediler. Şimdi bunların CHP’yi asla düşünmediğini daha iyi anlıyorum. Özellikle CHP seçmenini. İzmir’i hiç düşünmeden hareket ettiler. İzmir’de seçimin kolay geçeceğini hiç sanmıyorum. Partideki hayal kırıklığı İzmir’den başlayabilir” dedi. Önümüzdeki günlerde İzmir’e geleceğini de açıklayan Yılmaz, bir basın toplantısı düzenleyerek daha çok konuşacağını belirtti.

GÖKDEMİR DE BOMBALADI
CHP’nin Buca’daki adaylık kumpasına çok sayıda tepki gelirken, partinin entelektüel kanadında yer alan APİKAM eski Müdürü ve öğretim üyesi Doç. Dr. Oktay Gökdemir de sosyal medya hesabından zehir zemberek açıklamalar yaptı. CHP yönetimini eleştiren Gökdemir, “Cumhuriyet elden gidiyor diyerek yıllardır insanları kandırdığınız yeter” dedi. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in adaylığı geri çekilen Suat Nezir’le ilgili söylediği “Adaylığı konusunda genel merkezde tereddüt oluştu” şeklindeki açıklamasını da eleştiren Gökdemir, “Kardeşim, ne içiyorsunuz siz? Bu tereddüt bula bula son gün saat beşe çeyrek kala mı oluştu? Ben söyleyeyim… Tuncay Özkan ve il başkanı ortak bir plan kurdular. Listeleri delik deşik ettiler. Suat da buna dayanamayıp isyan etti. Onlar da Genel Başkanı kandırıp bu atraksiyonu yaptı. Buca’da seçim kayıp. Bütün bu sorunları yaratan genel merkezdeki bir avuç çapsız. AK Parti’nin bir şey yapmasına gerek yok. Türkiye’nin ciddi bir muhalefet sorunu var. Gidin ne olur. Siz giderseniz inanın Türkiye düzelecek” ifadelerini kullandı.

TUNCAY ÖZKAN CHP’Lİ DEĞİL!
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’ı eleştiren Oktay Gökdemir, avukatı olan Taner Kozanoğlu’nu önce Bakırköy Belediye Başkanı yapmak istediğini, bu olmayınca şimdi de Buca Belediyesi birinci sıradan meclis üyesi yapmaya çalıştığını belirterek, “Bu kontenjan birinci sıra Bakırköylü avukat arkadaş anlaşılan o ki derin biri. Tuncay Özkan’ın avukatı. Aynı zamanda Erhan Kılıç’ın arkadaşı. Özkan ve Kozanoğlu, Erhan Kılıç ile yemekte bir araya geliyor. Tuncay Özkan partili değil. Parti kültürü şunun şurasında 5 yılı geçmez. Elindeki televizyon kanalını da 25 milyon dolara FETÖ’cü İpek Holding’e satmıştı” dedi.

Tolga TEKİN

Yeni Asır

İlginizi çekebilir

Öze Dönüş

Öze Dönüş

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp