Açık
 • EURO
 • DOLAR

CHP’nin halini CHP’liler anlattı

Gündem - Mart 4, 2019 11:30 A A
 • IKaosun eksik olmadığı CHP’nin içinde bulunduğu durumu partiden atılan Milletvekili Öztürk Yılmaz ile Doç Dr. Oktay Gökdemir anlattı. Yılmaz “Kılıçdaroğlu CHP’yi bitirdi” derken, Gökdemir de “Cumhuriyet elden gidiyor diyerek yıllardır insanları kandırdığınız yeter” diye konuştu.

CHP’nin eski Genel Başkan Yardımcısı ve emekli Büyükelçi Öztürk Yılmaz, Yeni Asır’a Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun nasıl CHP’yi bitirdiğini anlattı. CHP’nin İzmir’deki kredisini de hoyratça harcadığını belirten Yılmaz, “Kılıçdaroğlu CHP’yi bitirdi. İzmir’deki kredisini hoyratça harcadı. CHP’nin başındaki bu zat partiyi bitirmek için gönderilen bir projedir. CHP’yi bitirmek için geldi. 9-10 seçim kaybetti, sorumluluğu bile üstüne almadı, çamuru başkasına attı. Bağrıma taş bastım sustum, ama artık susmuyorum, bu kadar seçim kaybeden bir CHP’yi içime sindiremiyorum. Vatandaşın gönlünü, her şeyini verdiği bu parti bu kredileri hoyratça harcadı, harcarken de hiç umut vermemesi partiyi uçuruma götürdü. Kaçak güreştiler ve sorumluluktan hep kaçtılar. ‘Kuzu kuzu gidip oy vereceksiniz’ diyen bir Genel Merkez’in mantığı daha ne kadar gider bilemiyorum. İzmir’in bu yapılanlarla toplanması zor olacak gibi görünüyor” dedi.

HAYAL KIRIKLIĞI OLABİLİR
Sözlerinin hep arkasında durduğunu ve inkar etmediğini tekrarlayarak İzmir’de yaşananları şok olarak değerlendiren Yılmaz “Sürekli bizi susturdular. Konuşursak partinin zarar göreceğini söylediler. Zaten zarar gördü göreceği kadar. Partiye en büyük zararı Genel Başkan ve yönetimi verdi. Süreci yönetemediler. Şimdi bunların CHP’yi asla düşünmediğini daha iyi anlıyorum. Özellikle CHP seçmenini. İzmir’i hiç düşünmeden hareket ettiler. İzmir’de seçimin kolay geçeceğini hiç sanmıyorum. Partideki hayal kırıklığı İzmir’den başlayabilir” dedi. Önümüzdeki günlerde İzmir’e geleceğini de açıklayan Yılmaz, bir basın toplantısı düzenleyerek daha çok konuşacağını belirtti.

GÖKDEMİR DE BOMBALADI
CHP’nin Buca’daki adaylık kumpasına çok sayıda tepki gelirken, partinin entelektüel kanadında yer alan APİKAM eski Müdürü ve öğretim üyesi Doç. Dr. Oktay Gökdemir de sosyal medya hesabından zehir zemberek açıklamalar yaptı. CHP yönetimini eleştiren Gökdemir, “Cumhuriyet elden gidiyor diyerek yıllardır insanları kandırdığınız yeter” dedi. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in adaylığı geri çekilen Suat Nezir’le ilgili söylediği “Adaylığı konusunda genel merkezde tereddüt oluştu” şeklindeki açıklamasını da eleştiren Gökdemir, “Kardeşim, ne içiyorsunuz siz? Bu tereddüt bula bula son gün saat beşe çeyrek kala mı oluştu? Ben söyleyeyim… Tuncay Özkan ve il başkanı ortak bir plan kurdular. Listeleri delik deşik ettiler. Suat da buna dayanamayıp isyan etti. Onlar da Genel Başkanı kandırıp bu atraksiyonu yaptı. Buca’da seçim kayıp. Bütün bu sorunları yaratan genel merkezdeki bir avuç çapsız. AK Parti’nin bir şey yapmasına gerek yok. Türkiye’nin ciddi bir muhalefet sorunu var. Gidin ne olur. Siz giderseniz inanın Türkiye düzelecek” ifadelerini kullandı.

TUNCAY ÖZKAN CHP’Lİ DEĞİL!
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’ı eleştiren Oktay Gökdemir, avukatı olan Taner Kozanoğlu’nu önce Bakırköy Belediye Başkanı yapmak istediğini, bu olmayınca şimdi de Buca Belediyesi birinci sıradan meclis üyesi yapmaya çalıştığını belirterek, “Bu kontenjan birinci sıra Bakırköylü avukat arkadaş anlaşılan o ki derin biri. Tuncay Özkan’ın avukatı. Aynı zamanda Erhan Kılıç’ın arkadaşı. Özkan ve Kozanoğlu, Erhan Kılıç ile yemekte bir araya geliyor. Tuncay Özkan partili değil. Parti kültürü şunun şurasında 5 yılı geçmez. Elindeki televizyon kanalını da 25 milyon dolara FETÖ’cü İpek Holding’e satmıştı” dedi.

Tolga TEKİN

Yeni Asır

Gündem - 11:30 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Dünya çocuk hakları günü
  Birleşmiş Milletler tarafından 20 Kasım 1989 tarihinde kabul edilen Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin ardından her yıl 20 Kasım tarihi, dünya çocuk hakları günü olarak kabul edilmektedir. Gerek dünyada,  gerekse Türkiye’de çocuk haklarına yönelik çok ciddi tehdit ve saldırıların yaşanmaktadır.
 • 02
  Uğur Sezer : Eğitimin Engeli Yoktur
  Engelli olma her insanın başına gelebilecek bir durumdur. İnsanın bazı aktiviteleri diğer insanlara oranla daha kısıtlı, uzun sürede yapması kişinin engelli olduğunu gösteren durumlardan bir tanesidir. Bu durum engelli birisinin iş yapamaz anlamına gelmez! Ancak ne üzücüdür ki ülkemizde hala engellilere yönelik olumsuz önyargılar devam etmektedir… Örneğin sokaktaki bir su satıcımız hayır işlemek adına bir […]
 • 03
  DEDİKODUCULUK
  Allah’ın birbirlerini tanımaları için boylara ve kabilelere ayırdığı insanların, aralarındaki çeşitli farklılıkları, takvaya bakmadan büyütmeleri; bir nevi dedikodu hatta genel bir dedikodu olmaktadır. Bazı insanların bilerek veya bilmeden yaptıkları, ırkçılık, kabilecilik veya bölgecilik de, insanları genel ve farklı bir çeşit gıybete sevk edebilir. Çünkü bu tür ayrımcılıklar, kendi ırkdaşlarını ve yakınlarını üstün, diğerlerini aşağı sayarlar. […]
 • 04
  DİNİMİZDE GIYBET
  Dinimiz gıybet yapmayı haram kılmıştır. Bir ortamda gıybet yapılıyorsa, oradan ayrılmak gerekir. Ayrılma imkânımız yoksa, başka işlerle meşgul olup dinlememeye gayret göstermeliyiz. Eğer gıybet yapan kişi kırılmayacak ise, onu münasip bir lisanla ikaz etmek faydalı olur. Gıybet, bir kimsenin arkasından hoşuna gitmeyecek şeyleri söylemek, başka bir deyimle, kendimize söylendiği zaman hoşlanmayacağımız bir şeyi, din kardeşimiz hakkında arkasından konuşmamız anlamına gelir. Halk arasında […]
 • 05
  HALK SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  HALK SAĞLIĞININ ÖNEMİ “Halk Sağlığı, organize edilmiş toplumsal çalışmalar sonunda çevre sağlık koşullarını düzelterek, bireylere sağlık bilgisi vererek, bulaşıcı hastalıkları önleyerek, hastalıkların erken tanı ve koruyucu tedavisini sağlayacak sağlık örgütleri kurarak, toplumsal çalışmaları her bireyin sağlığını sürdürecek bir yaşam düzeyini sağlayacak biçimde geliştirerek hastalıklardan korunmayı, yaşamın uzatılmasını, beden ve ruh sağlığıyla çalışma gücünün arttırılmasını sağlayan […]
Lig Seçiniz
TAKIMLAR O G B M A Y Av P
1.Alanyaspor431011 1+1010
2.Fenerbahçe42204 2+28
3.Karagümrük42118 4+47
4.Galatasaray42115 2+37
5.BB Erzurumspor42116 4+27
6.Antalyaspor42114 2+27
7.Hatayspor42113 6-37
8.Göztepe41308 4+46
9.Kasımpaşa42023 2+16
10.Kayserispor42023 5-26
11.Konyaspor31204 1+35
12.Trabzonspor41215 505
13.Sivasspor31112 3-14
14.Gençlerbirliği31111 2-14
15.Beşiktaş41125 7-24
16.Yeni Malatya41123 7-44
17.Gaziantep FK40316 8-23
18.Ç. Rizespor40222 5-32
19.Denizlispor40221 6-52
20.MKE Ankaragücü30121 3-21
21.Başakşehir40130 6-61

HAVA DURUMU

25 Kasım 2020 ÇARŞAMBA
 • PER 8.9°
 • CUM 8.9°
 • CTS 9.2°