Ana Sayfa Yazarlar 11.01.2020 93 Görüntüleme
CEVAP BEKLİYORUZ!

CEVAP BEKLİYORUZ!

CEVAP BEKLİYORUZ !

Saray’daki görevinden ayrılan Adnan Tanrıverdi … İstanbul’un başkent Arapça’nın resmi dil olmasını da istemiş.

Ali Ekber Ertürk, Gündem
Güncelleme 07.40, 10/01/2020

Bu iddiayı İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk Meclis gündemine taşıdı. Öztürk, Adnan Tanrıverdi’nin başkanı olduğu ASAM,’ın İslam ülkelerini bir araya toplamak üzere ASRİKA Projesi üzerinde çalıştığını savundu.

Görevinden istifa eden Cumhurbaşkanlığı başdanışmanı Adnan Tanrıverdi’nin, İslam devletlerini bir araya toplamak üzere “ASRİKA (Asya-afrika) Projesi” adl bir çalışma yürüttüğü bildirildi. İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, TBMM’sine verdiği soru önergesinde, Tanrıverdi’nin Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Adaleti Savunanlar Stratejik Araştıma Derneği (ASSAM) tarafından, İslam Birliği Kongrelerinin toplandığını hatırlattı.

ASRİKA KONFEDERASYONUNU

Bu oluşumun ilk kongresinde İslam ülkeleri konfederasyonu’nun Anayasa Modelinin hazırlandığını kaydeden Öztürk, başkentin İstanbul, resmi dilin Arapça olarak deklare edildiğini savundu. İslam Birliği Kongresinin 3’üçüncüsünün 19-20 Aralık 2019’da İstanbul da yapıldığını kaydeden Öztürk, Üsküdar ve Dumlupınar Üniversiteleri ile Diyanet, THY, MKEK, ASELSAN, TAİ, HAVELSAN, Bursa, Bahçelievler, Beyoğlu, Esenler, Sancaktepe ve Sultangazi belediyelerinin destek verdiğini dile getirdi. Öztürk, “Içişleri bu toplantıyı araştırmış mıdır?” Diye sordu.

Anayasa’nın değiştirilemez maddeleri tehlike altındadır.

TBMM’sini göreve çağırıyorum.

Cumhuriyetin kurucusu Atatürk’e, saldırıların arttığı bu günlerde söz konusu iddiaların gerçekleşmemesi için gereği yapılmalıdır.

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:


Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp