Ana Sayfa Gündem 26 Ağustos 2020

Avcılar Belediyesi’nde Skandal…

Avcılar Belediye Kadrosu Eş Dost ile Doldu, Maaşlar Dudak Uçuklattı
23 Haziran 2019 seçimlerinden sonra, %62 oy ile CHP’nin aldığı İstanbul Avcılar Belediyesi’nde, toplumsal sorunlar bitmek bilmiyor.

Belediye’nin birçok kademesinde torpil yapılarak yakınların işe alındığı, meclis üyelerinin büyük çoğunluğunun akrabalardan oluştuğu ortaya çıktı.
CHP’nin Avcılar İlçe Örgütü’nde görev alan ismi merhum Haydar Emre’nin her iki oğlu Celal ve Ercan Emre, Eski Avcılar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kaya’nın oğlu Onur Kaya, CHP’li Ali Oral’ın yeğeni Gökhan Oral ve daha niceleri. Liste böyle uzayıp gidiyor.
Avcılar Belediyesi’nin böyle aleni bir şekilde adam kayırması ve Belediye’nin meclis üyelerini maaşa bağlatması, ilçe sakinlerini kızdırmış durumda.
İşte maaşa bağlanan Meclis Üyeleri:
Meclis Üyesi ve Başkan Yardımcısı:
1-Bülent Zeren
2-Ali Rıza Değirmenci
3-Kimet Batmaz
Aldıkları maaş takriben 14 bin TL
AVBEL Kentsel Dönüşüm Yapı A.Ş:
1-Ali Yıldırım
2-Erol Şahin
Aldıkları maaş takriben 6 bin 500 TL
BOTHENIA:
1-Sevgican Çiçek
2-Veysel Gül
3-Naciye Yaprak
4-Oya Yıldırım Turan
Aldıkları maaş takriben 6 bin 500 TL
Seyirci Meclis Üyeleri:
1-Hüseyin Aksu
2-Mahir Budak
3-Murat Tercan
4-Yüksel Can

Başkana Biat Eden Meclis Üyeleri:
1-Tuncay Gündüz
2-İsmail Çınar
3-İsmet Çelik
4-Ekincan Taşdan
5-Aydın Apaydın
6-Gözde Katıkçı (İSKİ’de sözleşmeli)
7-Hasan Uzun

Seyirci İyiler
1-Bülent Akyürek
2-Sinan Gümüş

Büyük Umutlarla Gelmişti
Turan Hançerli, torpilin düpedüz yapıldığı Avcılar Belediyesi’ne büyük umutlarla gelmişti. Ancak Belediye yönetimine hakim olamayan Hançerli, ciddi bir toplumsal rahatsızlık yaratılmış olmasına rağmen, duruma hâlâ müdahale etmemiştir.
Asgari ücretle dahi iş bulmanın zor olduğu bu dönemlerde, Belediye’ye maaşlı olarak alınan akrabaların takriben 6 bin lira almış olması, Avcılar Belediyesi’ni gündemden düşürmüyor.
Belediyedeki gerilim burada bitmiyor. Yine iddiaya göre, Avcılar Belediyesi’nin ihale yaptığı ancak bu ihalelerinin, Avcılar’da bulunan 115 billboard ve 25 ekrânın hiçbirinde ilan edilmediği ortaya çıktı. Avcılar’da yaşayan yurttaşlar, ihale ilanlarına erişimde büyük sıkıntılar yaşadıklarını ifade ettiler. Halkın isteklerini göz ardı eden bir belediye olduğunu gün yüzüne çıkaran Avcılar Belediyesi, hal böyle olunca, şeffaf belediyecilik anlayışına da ters düştü.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp