24° Açık
 • EURO
 • DOLAR

ALLAH, İnsanlık Âlemini Din Şarlatanlarından Korusun

Uncategorized - Şubat 16, 2020 21:10 A A

Şüphesiz ALLAH, adaleti, iyilik yapmayı, yakınlarına yardım yapmayı emreder; hayâsızlığı, fenalık ve azgınlığı da yasaklar, O, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor. Nahl Suresi 90. Ayet Meali.

Müslüman olduğundan iftiharla bahseden Atatürk’ün İslam dininden olduğu gibi, Hz. Peygamberden de bahsederken O hep, genellikle”Cenabı Peygamber”, “Peygamber efendimiz”, ” Fahr-ı Kainat Efendimiz” ve onun dönemi söz konusu olduğu zamanda “peygamberimiz zaman-ı saadetlerinde” diyerek söze başlamıştır. Atatürk, dine değil dini kötüye kullananlara, siyasete alet edenlere ve ticaretini yapan şarlatanlara karşıdır.

Aklıma din konusunda iki şarlatan geliyor:

1. 08/08/2018 günü Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Kütüphanesinde cesur araştırmacı yazar Faruk Arslan’siın kaleme aldığı Net Kırılma “evanjelist harbin kurgusu” kitabını kısmen inceledim. Kitap ta Bölüm-1’de, Matrixin Kıyameti ve Onbaşı Bush, vardır. Algıladığım, Matrix Evanjelistler’in tepesindeki otorite, ABD Başkanı oğul Bush’a, biçilen rol ise onbaşı’lıktır. Aynı şekilde Bugünkü ABD Başkanı Trump’ın seçilmesinde de Evanjelistler’in büyük rolü vardır. Evanjelist, dinci faşist örgüt demektir.

2. Fetö elebaşı 1970’li yıllarda merdiven altında başlayarak camilerdeki hutbelerinde Peygamber Efendimizi sık sık dillendirerek cemaat-ı gözyaşlarına boğan, fakır-fukaray-ı sinsice aldatarak, ailelere ve devletin bütün kurumlarına giren ahtopot misali, Türk siyasetinde Demirel, Ecevit, CHP yönetimi ve Erdoğan’ı riyakârca etkileyerek (2013-14) yıllarına kadar ve 15 Temmuz 2016 tarihinde Cıa, Mossad ve İngiliz Istihbaratını da arkasına alarak, ülkemizi işgal provasıyla ülkemize onarılmaz yaralar açan din şarlatanı  hâlâ Türkiye’nin gündemini işgal etmektedir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözkonusu terör örgütü ile mücadele etsede  Topyekün bir karşı duruşu harekete geçiremediği için başarılı olamamaktadır. Kumpaslarla mağduriyet  yaşayan ülkemizin önemli simalarıyla polemiğe girmemesini, AKP Genel Başkanlığından istifa etmesini, ayrışan vatandaşlarımızın yakınlaşmasına yardımcı olmasını, etrafındakilerinin Atatürk ile ilgili söylemlerine dikkat etmesini ülkemizin birlik ve beraberliği açısından önemli görüyor ve bir matematik hocası olarak arz ediyorum.

Ardahan Bağımsız Milletvekili ve “Hepimiz Buradayız” Hareketi Lideri Öztürk Yılmaz,  Tunalı Hilmi, Ata ap. toplsntı’da beni,  toplantıya katılan arkadaşlara matematik hocası olarak tanıttı. E ne de olsa matematik hocalığım var, şöyle var:

Sene 1978-79 Muş Cumhuriyet Ortaokulunda matematik hocalığım var.

Yine 1980 senesi Ankara Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisiyim. Öğretim üyesi:Fatma Varış, ders : Program Geliştirme Teknikleri, Ankara Ticari İlimler Akademisinde Asistan Sare, Gülsüm ve Zeynep ile grup çalışması yapıyoruz. Dersten sonra söz konusu arkadaşlarla Prof. Dr. Hasan Ali Koçer’in odasına geldik. Koçer odasındaki kız arkadaşım Bengisu’dan kızına kolejlere hazırlık ders vermesini istiyordu. Bengisu beni göstererek Mehmet’in, modern matematiği benden daha iyi  dedi. Matematik hocalığı bana kalmıştı. Kızın babası, benim yetenekli olduğumu söylemişti. Kızı da zeki olduğu için kolej sınavlarında başarılı olmuştu.

15/02/2020 Semiha Şahin’in sunduğu CNN TÜRK masası’nda, gündemdeki konular(Atatürk’ün İş Bankasındaki Hisseleri) ve Fetö ile mücadele) değerlendirildi.

Katılımcılar: Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Siyaset Bilimci Hüseyin Alptekin, Gazeteci Nedim Şener, 24. Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri ve Kamuoyu araştırmacısı Hakan Bayrakçı.

Dr.Hüseyn Alptekin, dışında diğer katılımcılar “Atatürk’ün” vasiyetine saygı konusunda mutabık kaldılar. Özellikle Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın, devlet adamı bilgeliği, anlaşılır üslûbu ve nezaketiyle gündemdeki konulara bilimsel açıklık ve çözüm önerileri getirmiştir:”Asıl gündem maddesinin ‘açlık ve yoksulluğa’ çareler üretmemiz gerekirken yukarda bahsi geçen konularla gündem değiştirmek ve zamanı verimli kullanamamak” vurgusu yapmıştır.

Açlık ve yoksulluk konusunda benim aklıma gelen, Türkiye’de geçici koruma altındaki kayıtlı Suriyeli sayısı 24 Ocak 2020 tarihi itibarıyla 3 milyon 571 bin kişi oldu. Cumhurbaşkanı İslamı bilgiler konusunda donanımlı, hitabeti de iyi, ülkemizdeki Suriye’lileri,  Orta-doğu ülkeleri ile paylaşalım  önerisi götürse ve bu öneri kabul görse Türkiye’ye 100 suriyeli düşer. Bu da ülkemizi sosyal ve ekonomik bakımdan rahatlatır.

Geçmişteki korkuları yenerek gelen “Hepimiz için Buradayız” Oluşumu ile Türk Milletine umut getiren Ardahan Bağımsız Milletvekili Ülkemizin birikmiş ve her geçen gün çoğalan iç ve dış sorunlarını çözmek için kararlıdır. Çalışıyoruz, Başaracağız.

Uncategorized - 21:10 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Asla, kaleme ve düşünceye kelepçe vurulmaz !
  Basın özgürlüğünü, halkın doğru ve objektif haber alma bilgi edinme adına, görevini dürüstçe kullanan haberi yaparken; barış, demokrasi, insan hakları olmak üzere farklılıkları, çok sesliliği renkliliği, halkın ve vatanın menfaatlerini önde tutan, kendi menfaatleri ve çıkarlarını asla düşünmeyen, Tarafsız yansız herhangi siyasi partinin çatısı altında değil ,kendi özgür iradesiyle boyun eğmeden, asla kışkırtıcı yayınlar yapmayan, […]
 • 02
  EĞİTİM DE ÖĞRETMEN ve ÖĞRENCİ SORUNLARI
  Öğretmenlerin sorunları çok. Hükümet sorunları çözüme kavuşturmadığı gibi öğretmenlerimizi Covid 19 döneminde maddi, manevi  mağduriyet yaşamaktadır. Öğretmen ve öğrenciler için kulanılan internet,telefon ücretlerinin devlet tarafından karşılanmaması  öğretmenin  telefon hafızalarının dolması, kurulan gruplarda öğrenciye veliye dert anlatma sorun çözme, psikolojik destek verme, özel görüşmeler… B unları öğretmen ve öğrenci cebinden ödeyerek maddi olarak bütçeleri sıkıntıya girmiştir. […]
 • 03
  Yenilik Partisi’nden İki Radikal Karar!
  Mevcut siyasi partilerin, kadınları oy toplama aracı olarak kullandığı, gençlere ve kadınlara  hakettiği değeri vermediği bu dönmede Yenilik Partisi, Kadınlar ve Gençler konusunda bir ilke imza attı. Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk YILMAZ sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuru ile Yenilik Partisi Kadın Meclisi’nin kurulduğu resmen duyurdu. Yenilik Partisi Kadın Meclisi Kuruldu Yenilik Partisi Genel […]
 • 04
  Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz Dünya Gazeteciler Gününü Kutladı
  Yenilik partisi genel başkanı Öztürk Yılmaz 21 Ekim Dünya Gazeteciler  Günü nedeniyle Sosyal medya hesabı üzerinden , Dünya Gazeteciler Gününü Kutladı. “Siyasi partilerin yayın organı gibi çalışan yandaş medya mensuplarına bu günde söyleyeceğim tek iyi bir söz yok” diyen Başkan Yılmaz , Sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu basın açıklamasında ; “Bununla birlikte, toplum yararını, […]
 • 05
  NEDEN “YENİLİK”…?
  NEDEN “YENİLİK”…? . “BİSMİLLAH” dedik… Önce “HEPİMİZ BURADAYIZ” diye… Ortaya çıktık… . Dağılmış ve Saflara ayrılmış… Birlik beraberliği bozulmuş… Irksal ve dinsel olarak… Bin parçaya bölünmüş olan… BÜYÜK TÜRK MİLLETİNİN TAMAMININ… Kırmızı çizgilerimiz hariç kalmak kaydıyla… Birliğini ve beraberliğini yeniden ve de… Çok daha möhkem bir şekilde… Sağlamak amacıyla ayağa kalktık ve dikildik… . “BİSMİLLAH” […]
Lig Seçiniz
TAKIMLAR O G B M A Y Av P
1.Alanyaspor431011 1+1010
2.Fenerbahçe42204 2+28
3.Karagümrük42118 4+47
4.Galatasaray42115 2+37
5.BB Erzurumspor42116 4+27
6.Antalyaspor42114 2+27
7.Hatayspor42113 6-37
8.Göztepe41308 4+46
9.Kasımpaşa42023 2+16
10.Kayserispor42023 5-26
11.Konyaspor31204 1+35
12.Trabzonspor41215 505
13.Sivasspor31112 3-14
14.Gençlerbirliği31111 2-14
15.Beşiktaş41125 7-24
16.Yeni Malatya41123 7-44
17.Gaziantep FK40316 8-23
18.Ç. Rizespor40222 5-32
19.Denizlispor40221 6-52
20.MKE Ankaragücü30121 3-21
21.Başakşehir40130 6-61

HAVA DURUMU

22 Ekim 2020 PERŞEMBE
24°
 • CUM 23.8°
 • CTS 24.8°
 • PAZ 25.0°