Ana Sayfa Yazarlar 5.01.2020 95 Görüntüleme
Aile, Okul ve Cami

Aile, Okul ve Cami

Cehaletimizi gidermede iki kutsal mekanlar. Allah, peygamber ve insan sevgisinin, vatan sevgisinin tohumlarının atıldığı yer.
Öğretmen olduğum için ara ara yazmak mecburiyet haline geliyor. Her hangi bir siyasi partiye veya sivil toplum örgütüne üye değilim. Paraya, makama da hevesli değilim. Emekli öğretmen maaşım ve özgür aklım yeter bana. Her ne kadar bazı bazı aklıma düşman olanlar tarafından rahatsız ettirilsem de, plakasız motosiklet çarpsada, darp edilsemde toplumun doğrularını konuşmaya, yazmaya devam edeceğim. Çünkü yaşadığımız toplumda yanlış giden şeyler var; çocuklar,gençler, yönetim. Hakikatı arıyorum.

Aile üyelerime söylemişimdir. İçerden ve dışardan bana istediğim kadar para, makam vadetseler, verseler sizlere zararlı olmam istense, ben sizlere faydalı olmayı paraya, makama tercih ederim. Etmişimdir. Sadakatimden şüpheleri yoktur. Demem o ki, önce ülkem, kendim ve ailem için öğrenmeye, çalışmaya devam ediyorum.

Toplumun doğrularını bulmaya bulduğum doğruları,sahiplenmeye, yaymaya ne pahasına olursa olsun kararlıyım.

Aile de okul da, camide ekilen tohumlar esastır. Ekilen tohumlar iyiyse ülkemizin temeli sağlamdır. Aksini düşünmek istemiyorum. Yaşımız ilerledikçe yetenekleriniz ve toplumun eğilimleri istikametinde okullara,camilere gideriz veya gitmeyiz. Bu durum kişisel tercihlerimizdir. Okullara,camilere gitmemizd e, gitmememizde kendi tercihimizdir. öğretmenlerin, din görevlilerinin özelliklede ülkemizi yönetenlerin çok büyük rolleri vardır. Ülkemizi yönetenlerden istediğimiz : Türkiye Cumhuriyeti Devleti toprakları üzerinde yaşayan ve yurttaşlık bağ-ı ile bağlı olan her yurttaşın kendi kimliği ile yaşamasına fırsat verilmelidir. İnsanlarımızı kurcalayan emperyale koz verilmemelidir. Ülkemizi yönetenler kendi yaşam biçimlerini dikte ettirmesin . Bir başkasına zarar vermeden herkes istediğini yapsın. Aldığımız besinlerin organik olması için azami gayret göstersinler. Çocukların, gençlerin zararlı maddelerden korunması için her türlü tedbirleri alsınlar, cari açık vermemek için dürüstlüğe ve ısrafa özen göstersinler. Kuvvetler ayrılığı prensibine (hukuka) saygılı olsunlar, günü ve koltuklarını kurtarmaya çalışmasınlar.

Trabzon Beşikdüzü Anadolu öğretmen lisesinde öğretmenlik yaparken 1990′ lı yıllar demokrasi ve insan hakları dersinde öğrencilere verdiğim örnek; Cumhuriyet ana, baba ise çocuklar demokrasidir.

Zayıflatılan Cumhuriyeti yeniden kuvvetlendirmek için 31 Mart 2019 yerel seçimleri iyi bir fırsattır. Bu fırsatı iyi değerlendirelim.

Korkusuz, özgür ve namuslu yaşayabilmemiz için Mustafa Kemal Atatürk’ü unutmayalım. Unutursak kendimizi ve ülkemizi de unuturuz.

Bu duygu ve düşüncelerle sağlık, bolluk, kendinizle,ailenizle ülkemizle ve dünya ile barışık kalınız.

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:


Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp