Ana Sayfa Yazarlar 15.01.2020 132 Görüntüleme
ADALETİN BU MU DÜNYA

ADALETİN BU MU DÜNYA

ADALETİN BU MU DÜNYA

13.01.2020 Pazartesi günlü yazımda ” Hepimiz Buradayız Oluşumu ” nun amaçlarından b) Bölümünün sonunda 25 yıl 3ay hizmet süresi bitiminde emekliliğimi isteyerek Mayıs 2008 tarihinde Öğretmen olarak emekli olduğumu vurgulamıştım.

Niçin emekliliğimi istedim ? Açıklıyorum ;

Trabzon Beşikdüzü Anadolu Öğretmen Lisesi’nden, tayinim 2003 tarihinde Elazığ Ahmet Kabaklı Anadolu Öğretmen Lisesi’ne çıktı. Elazığ’a geldikten bir hafta sonra pazar durağında, tali yolda ürkütücü fren gürültüsünün geldiği yöne ( sola ) baktığımda kan rengi 1960_70 model taksinin sol ayağıma çarptığını farkettim. Şoförün tarafına geçtim, şoföre arabasının camını açmasını söyledim, şoför camı açtı. Aklımdaki düşünce şoförün kafasını direksiyona çarpmaktı. Şoför 60 yaşlarında başında da fes vardı, yanında da ailesi. Merhamet duygularım galip geldi. Tepki göstermedim, ama en azından plakasını almalıydım o anda düşünemedim. Çarpmadan biraz sonra sol ayağımda soğukluk hissetmiştim. 15 gün sonra aksayarak yürümeye başladım. Elazığ Araştırma hastanesine gittim. ‘Doktor ağrı kesici yazdı. Ağrı kesiciyi kullandıktan sonra aynı doktora tekrar gittim. Destek almadan yürüyemediğimi ve ağrı kesicinin fayda etmediğini söyledim ve ben bu ağrılarla mı yaşayacağım diye sordum. Doktor dedi ki;” dünyanın neresine gidersen git bu böyledir.”

Ben sol ayağımdaki problemden kurtulmağa kararlıydım. Araştırmağa devam ettim. Elazığ Sağlık Müdürlüğünde sporcuların doktoruyla tanıştım. Sporcuların doktoru;” Elazığ Devlet Hastanesinde, Antepli doktor, konunun uzmanı” dedi. Antepli doktora gittim. Hap ve krem yazdı, 20 gün istirahat verdi. Sol ayağımdaki problemden kurtuldum.

Yıl 2018 Ankara Kızılay’dan Mamak istikametine belediye otobüsüyle giderken yanımda oturan, emekli hakimle sohbet ediyoruz, emekli hâkim’den, öğrendim ki mahkeme kararı ile eski görev yerlerine dönenleri ilgii bakanlık takibe alır, daha kötü yere verir, emekliliğe zorlar demişti. Aynen öyle oldu.

2003_2006 Kasım ayına kadar Elazığ Ahmet Kabaklı Anadolu Öğretmen Lisesi’nde görevimin başındaydım. Elazığ Vali’liğinin İlköğretim Müfetişlerince usule aykırı olarak, beni sorgulatması kanunsuzluktu. Usule aykırı diyorum, çünkü Milli Eğitim ilgili mevzuatta Lise Öğretmenlerini, Bakanlık müfettişi sorgular diyor. Ben yine hukuki süreci başlattım. O günlerde bu sefer, Elazığ da Çayda Çıra kavşağında hususi otomobilimin içinde, yeşil ışıkta dururken anden otomobilimle ileriye doğru fırladım, şoke olmuştum, otomobilimden çıktım etrafa baktığımda bana çarpanın ışıklarda bekleyen damper kamyonun içindeki şoför olduğunu anladım. El işaretimle damper’in içindeki şoförü çağırdım, yanıma geldiğinde ensesinden tuttum salladım ve dedim ki;” ben şok geçirdim. ” Damper şoförü ürkek ve şaşkın halde ;” anlaşalım” dedi. Telefon açtı trafik polisleri geldi, tutanak tuttu. Damperci, otomobilimdeki hasarı ödedi. Bu konu da da hukuki süreci başlattım. Hukuki süreçlerin sonuna gelmiştim ki konuyla ilgili hakim. duruşmaya gelmene gerek yok ben hallederim dedi. Hakimin dediğini yaptım duruşmaya gitmedim, kandırılmıştım. Duruşmaya gitmediğim için dava düşmüştü.

Söz Müzik : Ali Ercan’a ait bir türküdür. İsyanı anlatır;

Adaletin bu mu dünya ?
Ne mal verdin ne yar dünya
Kötülerinsin sen dünya.
İyiler öldüren dünya

Toplumsal durumu, ekonomik durumu ne olursa olsun tüm yurttaşların eşit sayıldığı bir yönetim tüm insanların hayali ;

” Hepimiz Buradayız Oluşumu ” bu hayali gerçekleştirmek için yola çıktı, Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz Liderliğinde çok çalışıyoruz, inanıyoruz, kararlıyız çalışkan ve zeki TÜRK MLLETİNE güveniyoruz, hep birlikte başaracağız. DÜNYA KÖTÜIERİN DEĞIL, İYİLERİN OLSUN DİYE ÇALIŞIYORUZ.

Bu duygu ve düşüncelerle sağlık, bolluk, kendinizle ailenizle ve ülkemizle barışık kalınız .Efendiler.

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:


Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp