Ana Sayfa Yazarlar 19.01.2020 83 Görüntüleme
ADALET DEVLETİN TEMELİDİR

ADALET DEVLETİN TEMELİDİR

ADALET DEVLETİN TEMELİDİR

Anayasa, kanunların anasıdır. Anayasa ve kanunlara önce devletin başı uymalı, örnek olmalı uymayanlara da eşitlik ilkesi gereğince gereken tedbirleri aldırmalıdır.

Bir elde beş parmak vardır. parmaklar eşit değildir, ama beraberdir. Yaşam biçimimiz farklı olabilir kendimize sahip çıkabilmemiz ülkemize sahip çıkabilmemiz için tek yumruk olmaya mecburuz.
olamazsak emperyale koz vermiş oluruz. Olamazssak kendimizin dolayısıyla ülkemizin parçalanmasına sebep oluruz.

T.C. Devletine, tarihten gelen sebeplerle içimizde yaşayan ve husumet besleyen zararlı unsurlar ( PKK , FETÖ ) vardır. Siyasi partiler öncelikle bu kanı bozuklardan arınmalıdır. Bu kanı bozuklara istediğiniz kadar adalet dağıtın, özgürlük dağıtın fayda etmez. Zararlı unsurların kökünü kazımak için Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN devlet politikası uygulanmalıdır.

ATATÜRK’ÜN, Dersim politikası iyi anlaşılssydı ve uygulsnsaydı ‘Asala’, ‘Pkk’ mikroplarıyla 10 yılardır uğraşıyor olmazdık.

ATATÜRK’ÜN; “Türkiye Cumhuriyeti şeyğler müritler devleti olamaz.” söylemi anlaşılsaydı ve uygulansaydı;

15 Temmuz işgal provasını yaşamazdık.

Laiklik, kişiye din konusunda hürriyet tanımak ve onun bu hürriyetini korumaktır. İnsanlar dini devlet okullarında öğrenmelidir. Din, menfaat gruplarından korunmalıdır. Laiklik, birlik ve beraberliğimizin vazgeçilmez ilkesidir.vatandaşın hiçbir nesneyi ideolojik unsur ve eylem haline getirmesine izin verilmemelidir. Devletin başı ( Sn. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ) , gözünü nasıl koruyorsa Anayasanın değiştirilemez maddelerini de öyle korumalıdır. Aksi halde hepimiz için bir yıkım olur.

Devleti yönetenler oy kaygısıyla zararlı unsurlara
sarılmasınlar,devletin temeline dinamit koymasınlar, adaletli olsunlar, çünkü adalet hepimize lazım.

Zararın neresinden dönülürse orası kârdır. Umuyorum devleti yönetenler kısadan hisse almışlardır.

Amerika, Ortadoğuda bir askeri ölse kaynağına inip etkisiz hale getiriyor. Bu konuda Amerika’nın yaptığını yapın, ama Türkiye’nin zarar gördüğü, konularda ayrılın. Her ülkeyle karşılıklı menfaatler boyutunda işbirliği esastır. Ülkelerin, iç politikasına müdahale etmek ülkemize zarar verir. Hele hele Siyasi Parti Genel Başkanlarının ülkemize zarar verecek söylemlerden ve eylemlerden kaçınmaları gerekliliktir.

Türk askeri, hiçbir karşılık beklemeden VATAN için çarpışır GAZİ olur, ŞEHİT olur ONU ASİL yapan da budur. Yeter ki BAŞKOMUTANI DA aynı DUYGU ve AKIL yoğunluğunda olsun.

Paralı askerler, bize toprak kazandıramazlar, VATAN TOPRAĞINI ise asla koruyamazlar, çünkü paralı askerler hangi ülke parayı çok verirse o ülkenin malı olurlar.

Her geçen gün ülkemizin sorunları ağırlaşıyor devleti yönetenler ülkemizin sorunlarını çözemezlerse, çözemiyorlsrsa ;

Biz ülkemizin sorunlarını biliyoruz, çözüm yollarını da biliyoruz Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk YILMAZ, Liderliğinde kararlıyız, çok çalışıyoruz ve başaracağız.

Bu duygu ve düşünceler ile kendinizle, ailenizle, ülkemizle ve dünya ile barışık kalınız. Efendiler.

  • Laiklik, kişiye din konusun

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:


İlginizi çekebilir

GARİPLİKLER ÜLKESİ TÜRKİYE

GARİPLİKLER ÜLKESİ TÜRKİYE

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp