Ana Sayfa Yazarlar 10.01.2020 76 Görüntüleme
ABD’NİN “2020 YILI SAVUNMA BÜTÇESİ

ABD’NİN “2020 YILI SAVUNMA BÜTÇESİ

Donald Trump tarafından imzalanan ABD’ nin “2020 Yılı Savunma Bütçesi” tasarısı, Türkiye başta olmak üzere bazı ülkelere yaptırımlar içeriyor.

Adım : Mehmet Soyadım : KIRMIZIGÜL

Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşıyım, Türk’lüğümleövünç duyuyor, başta Atatürk olmak üzere bütün ecdad’ıma saygı duyuyorum. Okumaya ve siyasete olan tutkum, çocukluk yıllarıma dayanır. Çocukluğumda evimizin duvarına çakılı bir radyomuz vardı. Rahmetli babam ajansları izlerdi. Ben de merak salmıştım, ajansları dinlemek için kafamı yukarı kaldırmam gerekiyordu öyle
de yapardım.

Liseyi bitirdiğim yıllarda : Atatürk, Kanuni, Fatih, Yavuz, Topal Kasırga Timur, Barboros, Turgut Reis ( Turgut Reis’e ‘ Avrupalılar ‘Dragut’ derlerdi ve ağlayan çocuklarını susturmak içind ‘Dragut’ geliyor diyerek korkuturlardı ) , Battal Gazi vs.

Tevfik Fikret, Reşat Nuri Güntekin, Peyami Safa, Ömer Seyfettin, Yaşar Kemal, Zülfi Livaneli, Orhan Pamuk, vs.

Texas, Tommix, Zagor vs. Derken yabacı devlet başkanlarına merak sardım. Bunlar : Abraham Lincoln, Richard Nixon, John F. Kennedy, Kaddafi, Churchill, Bismark vs.

Donald Trump’ın dünya sahnesinde hernekadar ‘fevri’ davranışları olsa da ülkesine hizmet eden (özellikle ekonomi alanında) Amerika Birleşik Devletleri başkanları sıralamasında ‘bence’ 4.sıradadır. 1. Abraham Lincoln 2. Richard Nixon 3. John F. Kennedy

Donald Trump’ın sözkonusu yaptırımlar içeren tasarıyı, ‘Evanjelistler’in’ tesiri altında kalarak imzaladığını düşünüyorum. İnanıyorum ki bu durum hem Türk halkını hem de Amerikan halkını üzmüştür.

Amerika Türkiye ile müttefik kalmak istiyorsa,’ terör’ örgütleri ile işbirliği yapmayı bıraksın. Böylece Amerika ve Türk halkları birbirlerine yaklaşır. Dünya barışına da katkı olur.

Devletler arasında ahde vefa ilkesi vardır. Bu ilkeyi en iyi sahiplenen ve uygulayan eşsiz önder Mustafa Kemal ATATÜRK’TÜR.

Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşını başarmış bir ecdadın çocuklarıyız. Amerika bunu unutmamalıdır!

Süper güç Amerika ! Gelişmekte olan ülkeleri anlamazlarsa !..

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:


İlginizi çekebilir

“BİZ”…

“BİZ”…

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp