Ana Sayfa Gündem, Uncategorized 26 Nisan 2020

TRT Haber Spikerinin Şaşırtan Sorusu

TRT Haber sipikerlerinden Sermin Baysal Ata’nın canlı yayında iç hastalıkları uzmanı İç Hastalıkları Uzmanı Doktor Ayça Kaya’ya sorduğu soru, sosyal medyayı ikiye böldü.

TRT Spikerinin sorusu sosyal medyayı ikiye böldü.

TRT Haber sipikerlerinden Sermin Baysal Ata’nın canlı yayında İç Hastalıkları Uzmanı Doktor Ayça Kaya’ya sorduğu soru, sosyal medyayı ikiye böldü.

Baysal Ata, Dr. Kaya’ya “Demir eksikliği konusunda demir döküm malzemeleri kullanmak, tencere, tava faydalı olur mu?” sorusuna Dr. Kaya “Hayır” yanıtını verdi.

Soru üzerine yapılan yorumlarda bir kısım soruyla dalga geçerken, bir kesimde saf demir tavada pişen yemeklerden demir alma ihtimali olduğunu savundu.

Çıkan tartışmalar üzerine Sermin Baysal Ata, bir açıklama yapan Ata şu ifadeleri kullandı;

*Dün akşam konuğuma yönelttiğim soru sosyal medyada tartışma konusu olmuş.

  1. Bu Bilim insanlarının da tartıştığı bir konudur. Merak edenler bu konuyla ilgili bir çok makale bulabilir, literatüre bakabilir.
  2. Bu aynı zamanda bazı izleyicilerimizin de bize yönelttikleri bir sorudur.Bir möderatör olarak izleyicilerimizin merak ettiği soruları konuğuma yöneltmemden daha doğal bir şey olamaz.
  3. Bilim insanlarının tartıştığı, bazı izleyicilerimizin de merak ettiği bir konuyu gündeme getirmem nedeniyle maruz kaldığım art niyetli ve kaba eleştirileri kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.

 

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp