Ana Sayfa Gündem 24 Nisan 2020

18 Yıl Önce İşlenen Cinayeti Corona Temizliği Ortaya Çıkardı

 Kocaeli’nin İzmit ilçesindeki çöplükte geri dönüşüm malzemesi ayıklayan kişiler battaniyeye sarılmış, çürümüş insan cesedi buldu.

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde corona virüsü temizliği yapılan binada boş daireden atılan bir poşetten 18 yıl önce öldürülen kişinin cesedi çıktı. Bunun üzerine polisler şüpheli görülen iki kardeşi göz altına aldı. Göz altına alınan kardeş, abisini öldürdükten sonra çuvalda boş daireye koyduğunu itiraf etti.

Kocaeli’nin İzmit ilçesindeki çöplükte geri dönüşüm malzemesi ayıklayan kişiler battaniyeye sarılmış, çürümüş insan cesedi buldu.

İşçilerin durumu polis ekiplerine bildirmesiyle, olay yerine giden ekipler yapılan incelemelerde işçilerin çuvalı Serdar Mahallesindeki bir evin önünden aldıklarını belirledi.

İncelemeyi derinleştiren ekipler, Çetin ailesinin 2002 yılında kayıp başvurusunda bulunduklarını, abilerinin Almanya’ya gitmiş olabileceğini bildirdikleri bilgisine ulaştı. Bunun üzerine polisler ölen kişinin kardeşlerini göz altına alarak ifadelerine başvurdu.

KAYIP İLANI VERDİĞİ ABİSİNİ ÖLDÜRDÜĞÜNÜ İTİRAF ETTİ

Göz altına alınan kardeşlerden R. Çetin, 2002 yılında Sakarya’daki evlerinde kardeşiyle aralarında tartışma çıktığını, daha önce de sık sık tartıştıkları abisini bıçaklayarak öldürdüğünü itiraf etti.

R.Çetin ifadesinde, abisini öldürdükten sonra battaniyeye sararak kum dolu bir çuvala koyduğunu ve İzmitteki evlerine götürdüğünü söyledi. Göz altına alınan diğer kardeş ise cinayetten haberi olmadığını , kardeşinin kayıp olduğunu düşündüğünü söyledi.

CİNAYET ZANLISI ADLİYEYE SEVK EDİLDİ 

Göz altına alınan şahıslardan cinayeti itiraf eden R.Çetin ile diğer kardeşi emniyetteki işlemler sonrasında Kocaeli Adliyesi’ne sevk edildi.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp